Wierni nie wiedzieli, że uczestniczą we Mszy Świętej! Zobacz, co zrobił arcybiskup Ryś [+WIDEO]

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp. Grzegorz Ryś podczas Areny Młodych 2021

Abp. Grzegorz Ryś podczas Areny Młodych 2021 / Fot. Youtube

W poniedziałek na Arenie Łódź odbyło się pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia spotkanie religijne dla młodych osób. Trwało ono ponad 4 godziny, a w międzyczasie metropolita łódzki zaskoczył młodzież stwierdzeniem, że uczestniczą we Mszy Świętej, choć spotkanie od początku nie wyglądało na nią.
  • W poniedziałek na Arenie Łódź odbyło się spotkanie liturgiczne dla młodzieży, zorganizowane przez Archidiecezję Łódzką.
  • Zgromadzeniu przewodniczył abp. Grzegorz Ryś, który wygłosił homilię w przerwie na wystąpienia i publiczne modlitwy.
  • Po swoim kazaniu zaprosił zgromadzonych wiernych do sakramentu spowiedzi.
  • Następnie po kilkudziesięciu minutach znowu pojawił się na scenie, tym razem szokując młode osoby.
  • Poinformował o tym, że uczestniczą oni we Mszy Świętej, a za kilka chwil odbyła się liturgia eucharystyczna przy przygotowanym na murawie stole, będącym ołtarzem.
  • Wielu kapłanów w mediach społecznościowych wyraziło swój smutek i zażenowanie profanacją Mszy Świętej w wykonaniu abp. Rysia.
  • Zobacz także: Franciszek: “Duchowa światowość gorsza od papieży z konkubinami”

Metropolita Łódzki abp. Grzegorz Ryś kojarzony jest w środowisku katolickim ze swojego nadzwyczajnego podejścia do spraw wiary oraz wprowadzania modernistycznych rozwiązań do liturgii kościelnej. Najprawdopodobniej podczas poniedziałkowego spotkania młodych na Arenie Łódź, gdzie odbywało wydarzenie Arena Młodych 2021 pt. Reset, doszło to ogromnego nadużycia wobec Mszy Świętej.

Zgromadzenie przeciągnęło uwagę blisko 5. tysięcy głównie młodych osób. Jak to bywa przy takich spotkaniach wspólnotowych, idących z tzw. duchem czasu, młodzież bawiła się przy pieśniach i piosenkach religijnych oraz modliła się i dziękowała Duchowi Świętemu za przeróżne łaski, błogosławieństwa.

Jednakże w pewnym momencie na scenie pojawił się jeden z księży uczestniczących w spotkaniu, który przeczytał ewangelię według św. Łukasza, która była wówczas czytana w całym Kościele Katolickim podczas Mszy Świętej. Następnie jeden z prowadzących zaprosił na scenę abp. Grzegorza Rysia. Ten wygłosił blisko 20-minutowe kazanie, które odnosiło się do przeczytanego właśnie Słowa Bożego. Na koniec homilii biskup powiedział słowa, które wprawiły w osłupienie zgromadzonych na miejscu młodych wiernych.

Poinformował ich, że uczestniczą właśnie we Mszy Świętej, a przynajmniej przez blisko godzinę odbywała się część Liturgii Słowa. Zapowiedział, że na płycie boiska znajduje się stół, ołtarz z przygotowanymi hostiami, gdzie nastąpić ma dalsza część “niezwykłej” Mszy Świętej.

Ja wiem, że jesteście trochę zaskoczeni. Nikt nie wiedział, że jesteście na Mszy, ale wszystkie jej elementy były.

– poinformował metropolita łódzki.

Spotkanie rozpoczęliśmy wyśpiewanym w pieśni znakiem krzyża, potem były kolejne części liturgii słowa, teraz czas na najważniejszą liturgię eucharystyczną 

– dodał abp. Ryś.

Zaprosił w międzyczasie wszystkich do sakramentu spowiedzi. Po dłuższym czasie i wspólnych aktach wiary i dzielenia się łaskami na scenie Areny Łódzkiej odbyła się Liturgia Eucharystyczna.

Konsternacja wśród kapłanów

Poniedziałkowe wydarzenie skomentowali kapłani, chętnie korzystający do ewangelizacji z nowoczesnych środków społecznościowych. Wycinek z łódzkiego spotkania przedstawił między innymi misjonarz ks. Maciej Słyż. Jednakże pod wpisem pojawiły się komentarze innych księży, zaskoczonych i zasmuconych postawą abp. Rysia, profanującego Mszę Świętą.

Jeśli myśleliście, że pobłogosławienie przez Rysia Najświętszym Sakramentem, które wyglądało na paterę, to było nadużycie, to obejrzycie i posłuchajcie, co tu się wyprawia

– napisał ks. Maciej Słyż na Twitterze.

W tym momencie nasuwa się pytanie, dlaczego młodzi ludzie najczęściej swój brak udziału w przynajmniej niedzielnej Mszy Świętej w kościele argumentują jej długością, mówiąc, że 30-60 minut to dla nich za dużo oraz tym, że liturgia jest nużąca. Należy zaznaczyć, że całe spotkanie liturgiczno-religijne trwało ponad 4 godziny, a transmisja została udostępniona za pośrednictwem YouTube.

niedziela.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY