Franciszek: “Duchowa światowość gorsza od papieży z konkubinami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek ostrzega przed fałszywym duchem światowości

Papież Franciszek podczas wizyty na Słowacji / Fot. EPA/PAP/Luca Zennaro. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W sobotę Papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami Kapituły Zakonnej Karmelitów Bosych. Wezwał on ich do wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego i oczyszczenia swojego zakonu z ducha światowości. Zacytował on również francuskiego ojca benedyktyńskiego, który również przestrzegał przed fałszywym duchem tego świata.
  • Papież Franciszek spotkał się w sobotę z członkami 92. Kapituły Generalnej Karmelitów Bosych.
  • Wezwał on zakonników do szczególnego wsłuchiwania w słowa Ducha Świętego, aby godnie głosić Słowo Boże w czasach po epidemii koronawirusa.
  • Wezwał on karmelitów do wystrzegania się z ducha doczesności, który podstępem rujnuje wiele młodych dusz fałszywą psychologią, nowinkami oraz spirytualizmem.
  • Przypomniał on także słowa benedyktyna księdza Henri de Lubaca, który również przestrzegał przed duchem światowości.
  • Franciszek upomniał również włoską gazetę za przekręcanie jego słów, wówczas kiedy cytował słowa francuskiego duchownego z XX wieku.
  • Zobacz także: Papieska wizyta na Węgrzech i Słowacji. Orban poprosił o ochronę chrześcijan

Jak poinformował portal Vatican News papież Franciszek wezwał Karmelitów Bosych do zachowania harmonii między przyjaźnią z Bogiem, życiem braterskim i misją poprzez słuchanie Ducha Świętego. W tym wszystkim nie powinni zapominać o swoim kontemplacyjnym powołaniu i charyzmacie. Papież skierował odezwę do członków 92. Kapituły Generalnej Karmelitów Bosych.

Ojciec święty w swojej odezwie do Karmelitów Bosych powołał się na czasy z epidemii koronawirusa, która zweryfikowała wiele pewników. Wezwał on zakonników do szerzenia Słowa Bożego, poprzez dogłębne wsłuchiwanie się w Ducha Świętego, a nie w fałszywego ducha światowości.

W obecnym kryzysie pandemii, który był świadkiem upadku tak wielu pewników. Karmelici Bosi są wezwani do bycia wiernymi odwiecznym elementom ich charyzmatu. Chociaż ten kryzys powinien pomóc nam wrócić do tego, co istotne, a nie żyć rozpraszanymi fałszywymi pewnikami, jest to również korzystny czas dla karmelitów, aby zbadać stan zdrowia swojego Zakonu i podsycić ogień swoich początków

– wezwał Ojciec Święty karmelitów do większego zaangażowania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Papież Franciszek wezwał karmelitów do wystrzegania się ducha doczesności, który jest bardzo subtelny i niezauważalny, ukryty za psychologizmami, spirytualizmami czy fałszywymi nowinkami.

W trakcie swojej przemowy, przypomniał sobie, że w przeszłości czytał dzieło znanego francuskiego teologa jezuitów z XX wieku, księdza Henri de Lubaca.

Duchowa światowość to najgorsze zło, jakie może przydarzyć się Kościołowi, nawet gorsze niż czasy papieży z konkubinami

– zacytował Papież Franciszek wybitnego ojca benedyktynów.

Papież Franciszek powiedział, że wspomniał o tym także klaretynom, których spotkał w czwartek. Papież powiedział jednak, że watykańska gazeta L’Osservatore Romano była przerażona wyrażeniem “konkubiny papieża” i użyła sformułowania: „konkubiny ojców”.

Papież Franciszek stwierdził, że gazeta była oczywiście przestraszona słowami prawdy. Karcąc ich zapodawanie jego fałszywych słów, wyraził nadzieję, że redakcja poprawi tekst na zgodny z faktyczną wypowiedzią.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY