Trzaskowski lepszy niż Tusk? Najnowszy sondaż wskazuje zaskakujące wyniki

Dodano   4  
  Loading
Tusk, Trzaskowski i Schetyna

Tusk, Trzaskowski i Schetyna / wikimedia commons

Z badania pracowni Social Changes wynika, że gdyby to Rafał Trzaskowski a nie Donald Tusk szefował Platformie Obywatelskiej, wówczas partia mogłaby liczyć na wyższe poparcie.
  • Jak wynika z sondażu Social Changes, gdyby to Rafał Trzaskowski został szefem PO, wówczas partia mogłaby liczyć na wyższe poparcie niż z Tuskiem na czele.
  • Uczestnikom badania zadano pytanie, na którą partię zagłosowaliby w wyborach, gdyby szefem PO był Trzaskowski.
  • W badaniu tym pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36 proc. W porównaniu do zwykłego sondażu (bez zakładanej zmiany w szefostwie PO) formacja ta traci jeden punkt.
  • Zobacz także: „Gazeta Polska” ujawnia powiązania antyrządowego aktywisty

Były premier Donald Tusk wrócił do polskiej polityki na początku lipca. Jego zadaniem było objęcie schedy po Borysie Budce i na ponowne kierownictwo nad Platformą Obywatelską. Na stanowisko to aspirował wtedy wiceszef tej partii i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Najnowszy sondaż wskazuje, że największa partia opozycyjna mogłaby liczyć na wyższe poparcie z Trzaskowskim na czele.

“Ja jestem gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską” – mówił Trzaskowski.

Przypomnijmy, Trzaskowski na konwencji PO, na której ogłoszono powrót Tuska, był słuchaczem, który na słowa nowego przewodniczącego reagował najmniej entuzjastycznie. Po zakończeniu spotkania Trzaskowski nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Polityk szybko udał się do samochodu mówiąc, że jedzie na szczepienie.

Gdyby to jednak Rafał Trzaskowski został szefem PO, wówczas partia mogłaby liczyć na wyższe poparcie niż z Tuskiem na czele. Pokazują to wyniki nowego sondażu parlamentarnego dla wpolityce.pl, przeprowadzonego przez Social Changes.

Uczestnikom badania zadano pytanie, na którą partię zagłosowaliby w wyborach, gdyby szefem PO był Trzaskowski.

Najnowszy sondaż daje zwycięstwo PiS

W badaniu tym pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36 proc. W porównaniu do zwykłego sondażu (bez zakładanej zmiany w szefostwie PO) formacja ta traci jeden punkt.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która z Trzaskowskim na czele notuje dwa punkty procentowe więcej. W takim wypadku partia może liczyć na aż 29 proc. poparcia.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, której sympatycy wydają się nie mieć względu na to, kto szefuje Platformie. 10 proc. wskazało na Konfederację, 6 proc. na Lewicę, po 2 proc. wskazało na PSL, Kukiz’15 I Porozumienie.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Artamator
Gość
Artamator
16 września 2021 11:44

Proszę aby obydwaj zapakowali się do antygrawitacyjnych rydwanow E. Muska i wynieśli się na bazy marsa …tylko bez zostawiania tu jakiś swoich hybryd

Krzysztof
Gość
Krzysztof
16 września 2021 11:50

Suma IQ tych ze zdjęcia , to 12 …

Stanisław
Gość
Stanisław
16 września 2021 12:17

Z badania pracowni Social Changes wynika, że gdyby to Rafał Trzaskowski a nie Donald Tusk szefował Platformie Obywatelskiej, wówczas partia mogłaby liczyć na wyższe poparcie – myślę że chodzi Trzaskowskiemu na jego PARCIE DO ŻŁOBU, ale jedynie kto skutecznie tego Miłośnika MIŁOŚCI Sodomskiej może wesprzeć to Jego Kolorowi w paski Pleyboye wprost w Dupsko, gdy On będzie wsparty na łokciach z wypiętym Kitniakiem, a Oni będą go Młócić od Tyłu – oczywiście wraz z wcześniejszymi Liderami tej Partii Miłości do Pieniądza za Chuj robienie !!

Kres ich bliski
Gość
Kres ich bliski
16 września 2021 13:03

Pacynki żydomasonerii i antypolacy.
Dla zdrajców narodu pracujących za pieniądze podatników karą powinien być ostrzegawczy strzał w tył głowy.

POLECAMY