Polacy ocenili wiarygodność stacji telewizyjnych. Sprawdź wyniki sondażu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Telewizja

Telewizja / Fot. Pixabay

Za najbardziej wiarygodne uznawane są programy informacyjne i publicystyczne telewizji Polsat i Polsat News.
  • Polaków zapytano, jak określają wiarygodność programów informacyjnych nadawanych w telewizji.
  • Za najbardziej wiarygodne uznawano programy informacyjne i publicystyczne telewizji Polsat i Polsat News.
  • Zdecydowanie najgorzej oceniana jest wiarygodność programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej. Ich oceny z biegiem czasu sukcesywnie się pogarszają.
  • Zobacz także: Pakt bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku. Biden ogłosił szczegóły

Polacy ocenili wiarygodność głównych stacji telewizyjnych. Odniesiono się także do programów informacyjnych nadawanych w telewizji publicznej (TVP1, TVP2 i TVP Info), TVN i TVN24 oraz Polsat i Polsat News. Wyniki sondażu opublikowało w środę Centrum Badania Opinii Społecznej.

Jak wygląda wiarygodność stacji telewizyjnych w Polsce?

Za najbardziej wiarygodne uznawano programy informacyjne i publicystyczne telewizji Polsat i Polsat News. W ocenie blisko dwóch piątych badanych (38 proc.) programy informacyjne i publicystyczne Polsat i Polsat News zasługują na zaufanie. Przeciwnego zdania jest 17 proc. ankietowanych.

“Pozytywne oceny przeważają także w odniesieniu do programów informacyjnych i publicystycznych TVN i TVN24. Jako godne zaufania odbiera je ogółem 36 proc. badanych. Ich wiarygodność kwestionuje natomiast 27 proc. respondentów” – czytamy w komunikacie CBOS.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zdecydowanie najgorzej oceniana jest wiarygodność programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej. Ich oceny z biegiem czasu sukcesywnie się pogarszają. W tegorocznym badaniu zaufanie do programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej zadeklarował co czwarty ankietowany (25 proc., spadek o 6 punktów w stosunku do roku 2019). Odsetek odbierających je jako mało wiarygodne lub w ogóle niewiarygodne wzrósł z 38 proc. do 49 proc.

Badanie zrealizowano w dniach od 16 do 26 sierpnia 2021 roku na próbie liczącej 1167 osób. Ankietowani udzielali odpowiedzi w skali 1-5. “Niewiarygodne, nie zasługują na zaufanie” (1-2), “odpowiedź ambiwalentna (3) oraz “wiarygodne, zasługują na zaufanie” (4-5).

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY