Papież Franciszek: Aborcja to zabójstwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież

Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu / Fot. PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W środę papież Franciszek wyraził nieprzejednane stanowisko Kościoła wobec aborcji. Oświadczył, że „aborcja to zabójstwo”, a „kto dokonuje aborcji, zabija”.
  • Franciszek stwierdził, że „Kościół jest surowy” w kwestii aborcji, bo „gdyby ją zaakceptowano, to byłoby tak, jakby zgodzono się na codzienne zabójstwo”.
  • Zaznaczył, że „w trzecim tygodniu od zapłodnienia są już wszystkie organy”.
  • Zwrócił uwagę, że ludzie, którzy popierają aborcję, też są dziećmi Bożymi, potrzebującymi bliskości duszpasterskiej.
  • Zobacz także: Bąkiewicz o homomałżeństwach: To nie rozkwit człowieczeństwa, a jego upadek

Franciszek stwierdził podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze z Bratysławy do Rzymu, że „aborcja to zabójstwo”. Papież stwierdził, że „Kościół jest surowy” w kwestii aborcji, bo „gdyby ją zaakceptowano, to byłoby tak, jakby zgodzono się na codzienne zabójstwo”. Zaznaczył, że „to jest życie ludzkie i ono musi być szanowane”.

Franciszek: Aborcja to zabójstwo

– Aborcja jest morderstwem, nie mam co do tego wątpliwości. Medycyna mówi, że już w trzecim tygodniu ciąży dziecko jest wyposażone we wszystkie organy. Z naukowego punktu widzenia, to życie ludzkie, które musi być szanowane!

– powiedział papież.

Ta zasada jest tak jasna. Temu, kto tego nie rozumie zadam dwa pytania: czy słuszne jest zabijanie życia ludzkiego, by rozwiązać problem? Bo z naukowego punktu widzenia to jest życie ludzkie. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem?

oświadczył Franciszek.

W kontekście aborcji papież odpowiadał na pytanie, dotyczące sporu wśród biskupów USA na temat tego, czy zabronić przystępowania do komunii politykom, którzy są zwolennikami wyboru w kwestii aborcji. Franciszek oświadczył, że nie może przystępować do komunii ktoś, kto jest „poza wspólnotą”.

– Takie osoby są poza wspólnotą, a więc są ekskomunikowane – wskazał papież.

– Komunia jest darem, obecnością Jezusa we wspólnocie Kościoła. Ci, którzy są poza wspólnotą, nie mogą do niej przystępować. Jednak nie do pasterzy należy potępianie

– zaznaczył Franciszek.

Jego zdaniem trzeba być też duszpasterzem ekskomunikowanych, a styl ten określił jako „bliskość, współczucie, czułość”. Brak stylu Boga, ostrzegł, to „popadanie” w politykę. Zwrócił uwagę, że ludzie, którzy popierają aborcję, też są dziećmi Bożymi, potrzebującymi bliskości duszpasterskiej.

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY