Nielegalni migranci szturmują granicę. Straż Graniczna podaje dane

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali w środę 311 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Informację przekazała rzecznik Straży Granicznej, ppor. Anna Michalska.
  • Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów. Obaj byli obywatelami Iraku.
  • Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.
  • Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Zobacz także: Polacy ocenili wiarygodność stacji telewizyjnych. Sprawdź wyniki sondażu

Nielegalni migranci szturmują polską granicę. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nachodźców. Obaj byli obywatelami Iraku. Pozostałe próby udaremniono.

„Ponadto pogranicznicy zatrzymali 6 cudzoziemców za pomocnictwo. Byli to 2 obywatele Rumunii, 2 Rosji i po jednym z Ukrainy i Tadżykistanu” – wskazała Michalska. „Cudzoziemcy zostaną deportowani z naszego kraju” – wyjaśniła.

We wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 230 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nielegalni migranci szturmują granicę

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2021, które rozpoczęły się 10 września.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY