Terlecki o nowelizacji Lex TVN: Zaskoczymy dziennikarzy. Wprowadzimy ją znienacka

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki

Wicemarszałek Ryszard Terlecki / Fot. Łukasz Gągulski /PAP

Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki był dopytywany przez dziennikarzy, kiedy ustawa lex TVN trafi ponownie do Sejmu. – Wprowadzimy znienacka, któregoś dnia – odpowiedział wicemarszałek.
  • Terlecki przyznał, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie ma Lex TVN.
  • Zaznaczył, że, ustawa „wraca w kształcie, który niekoniecznie nam odpowiada, bo wraca z Senatu”.
  • Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  • Zobacz także: Kto ma największe poparcie Polaków? Najnowszy sondaż mówi jasno

Senat odrzucił w miniony czwartek nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja trafi teraz znów pod obrady Sejmu.

Terlecki o Lex TVN

We wtorek wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki był pytany o przyszłość Lex TVN. Przyznał, że Sejm „nie ma go w tej chwili w programie tego posiedzenia”.

– Dziś mamy program posiedzenia Sejmu na najbliższe dni, czyli środę, czwartek, piątek, i na tym posiedzeniu tego punktu nie ma 

– dodał Terlecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak zaznaczył, ustawa „wraca w kształcie, który niekoniecznie nam odpowiada, bo wraca z Senatu”. Terlecki nie zdradził, kiedy nowelizacją ponownie zajmą się posłowie.

– Zrobimy tak, żeby zaskoczyć dziennikarzy. Wprowadzimy znienacka, któregoś dnia

– powiedział.

Nowelizacja ustawy Lex TVN

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Według noweli, koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY