Kto ma największe poparcie Polaków? Najnowszy sondaż mówi jasno

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrady Sejmu

Sejm RP / Fot. Flickr.com

Wyniki najnowszego sondażu wykonanego przez IBSP wskazują jasno, że Polacy najbardziej ufają czołowym politykom Prawa i Sprawiedliwości.
  • Z najnowszego sondażu poparcia polityków wynika, że niezmiennie bardzo wysoką sympatią Polaków cieszą się prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
  • Rafał Trzaskowski wciąż ma znacznie lepsze notowania niż jego szef Donald Tusk.
  • Za podium znaleźli się szef PO Donald Tusk i szef PiS Jarosław Kaczyński.
  • Zobacz także: Winnicki o ochronie zdrowia: “Fundusze powinny konkurować o pacjenta”

Najnowszy sondaż poparcia polityków wskazuje, że niezmiennie bardzo wysoką sympatią Polaków cieszą się prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Co ciekawe, Rafał Trzaskowski wciąż ma znacznie lepsze notowania niż jego szef Donald Tusk.

„Publikujemy najnowszy ranking poparcia polityków. Tym razem jest on znacznie korzystniejszy dla polityków obozu rządzącego” – informuje stanpolityki.pl o sondażu wykonanym przez IBSP.

Najnowszy sondaż poparcia polityków – wyniki

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje prezydent RP Andrzej Duda z wynikiem 33,06 proc.

Drugie miejsce z rezultatem 31,63 proc. ma Rafał Trzaskowski z PO, a trzecie premier Mateusz Morawiecki (28,92 proc.).

Za podium znaleźli się szef PO Donald Tusk (28,73 proc.) i szef PiS Jarosław Kaczyński (24,98 proc.).

Oprócz faktu, że Rafał Trzaskowski znacznie wyprzedza lidera Platformy Donalda Tuska, zaskoczenie może budzić również bardzo słaby rezultat liderów Polski 2050 (Szymon Hołownia uzyskał tylko 22,99 proc. wskazań) i Lewicy (Włodzimierz Czarzasty zajął ostatnie miejsce z wynikiem 7,01 proc.).

Wyniki popularności polityków pokrywają się z poparciem ich frakcji politycznych. Według najnowszego sondażu United Surveys zdecydowane zwycięstwo w nadchodzących wyborach odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Najnowszy sondaż wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego w nowym badaniu może liczyć na poparcie 36,4 proc. badanych. Taki wynik oznacza wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY