Przywódcy talibów zniknęli. Pojawiły się pogłoski, że nie żyją

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Talibowie w Afganistanie

Talibowie w Afganistanie / Fot. PAP/EPA/STRINGER. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najwyższy przywódca talibów mułła Hajbatullah Ahundzadeh i wicepremier Afganistanu mułła Abdul Ghani Baradar nie pokazali się publlicznie od miesiąca. Nie opublikowano też ich aktualnych nagrań wideo. Pojawiły się pogłoski , że nie żyja - podaje brytyjski dziennik ,,The Guardian''
  • W pałacu prezydenckim doszło do kłótni pomiędzy Abdulem Ghani Baradarem a innym członkiem gabinetu.
  • Według niepotwierdzonych informacji Abdul Ghani Baradar zginął lub został ranny.
  • Hajbatullah Ahundzadeh od miesiąca nie pokazał się na żadnych publicznych lub prywatnych spotkaniach.
  • Zobacz też: Talibowie: Kobiety nie będą mogły uprawiać sportu

Według niepotwierdzonych informacji przywódcy talibów mułła Abdul Ghani Baradar i mułła Hajbatullah Ahundzadeh nie żyją. W sierpniu talibowie przejęli władzę w Afganistanie i ogłosili ten kraj Islamskim Emiratem. Ich nowy gabinet składa się z wysokich rangą talibów, jedynie mężczyzn.

Jak donosi BBC, powołując się na wysokich rangą talibów, w pałacu prezydenckim doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy mułłą Abdulem Ghani Baradarem oraz innym ministrem ds. uchodźców Chalilem ur-Rahman Hakkanim. Podczas tego sporu Barabar zginął lub został poważnie ranny. Spór dotyczył składu nowego rządu i przydziału tek ministerialnych. Minister Chalil ur-Rahman Hakkani okazał swoje niezadowolenie ze struktury nowego rządu.

Czytaj też: Talibowie łamią obietnice. Coraz trudniejszy los afgańskich kobiet

W poniedziałek rzecznik talibów Suhail Szahin napisał na Twitterze, że doniesienia o śmierci Baradara są fałszywe

Jednak to oświadczenie ani publikacja starych zdjęć nie położyła kresu pogłoskom o śmieci przywódców talibów – podaje ,,The Guardian”.

Talibowie przez lata ukrywali śmierć swojego przywódcy mułły Omara i wydawali komunikaty w jego imieniu – przypomina ,,The Guardian”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: Media Narodowe – bez poprawności politycznej

rmf24.pl, pap.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY