Jest rozporządzenie zakazujące noszenia mundurów przez osoby nieuprawnione. Podpisał je szef MON

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej / Fot.: mjr Robert Siemaszko/CO MON

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie, które zakazuje noszenia mundurów przez osoby próbujące podszywać się pod żołnierzy.
  • Nowe przepisy zakazują używania umundurowania m.in. w przedsięwzięciach, które godzą w dobre imię Sił Zbrojnych lub podczas zgromadzeń naruszających porządek publiczny.
  • Takie rozwiązanie MON zaproponował już w sierpniu.
  • Rozporządzenie ma być odpowiedzią na przypadki podszywania się pod żołnierzy Wojska Polskiego przez tzw. antyszczepionkowców.
  • Zobacz także: Ludzie Morawieckiego w spółkach Skarbu Państwa. Sprawdź, ile stanowisk obsadził premier

Szef MON podpisał rozporządzenie ws. mundurów i poinformował o tym w środę na Twitterze.

– Podpisałem rozporządzenie, które zakaże noszenia mundurów przez osoby próbujące podszywać się pod żołnierzy. Nowe przepisy zakazują używania umundurowania m.in. w przedsięwzięciach, które godzą w dobre imię Sił Zbrojnych lub podczas zgromadzeń naruszających porządek publiczny

– napisał na Twitterze Błaszczak.

Takie rozwiązanie MON zaproponował już w sierpniu. Opublikowano wtedy projekt rozporządzenia zakazującego noszenie mundurów wojskowych lub jego części przez uczestników strajków, demonstracji i zgromadzeń. Zgodnie z projektem zakaz miał wejść w życie w dzień po ogłoszeniu rozporządzenia. Oprócz munduru lub jego części miał objąć oznaki przynależności państwowej, w tym godło i flagę Polski.

Antyszczepionkowcy podszywali się pod żołnierzy

Rozporządzenie ma być odpowiedzią na przypadki podszywania się pod żołnierzy Wojska Polskiego przez tzw. antyszczepionkowców. Donosiła o tym m.in. „Gazeta Wyborcza”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do doniesień dziennika Adama Michnika nawiązywał później lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

– Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo masz zamiar z tym zrobić. Nikt z nas nie ma pewności, czy nie jest to dywersja, której źródła są poza granicami Polski. To wcale nie jest wykluczone

– apelował Tusk do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

dorzeczy.pl, forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY