Bosak reaguje na słowa Kaczyńskiego. “Wypowiedź wewnętrznie sprzeczna”

POLEXIT
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. Wikimedia Commons

Krzysztof Bosak skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za wewnętrznie sprzeczną wypowiedź w sprawie ewentualnego Polexitu. Uważa to za tanią sztuczkę pod elektorat zarówno pro, jak i antyunijny. Senatorowie opozycji skrytykowali natomiast polityków Prawa i Sprawiedliwości za negowanie polskiej obecności w UE.
  • Ostatnie dni w polskiej polityce upływają pod znakiem dyskusji na temat ewentualnego Polexitu.
  • Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zakwestionowali dalsze członkostwo w Unii Europejskiej w sytuacji, jeżeli Komisja Europejska nada będzie prześladować Polskę.
  • Lider PiS Jarosław Kaczyński stwierdził w środę jednoznacznie, że jego ugrupowanie nie będzie dążyć do opuszczenia wspólnoty europejskiej.
  • Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak skrytykował wypowiedź Kaczyńskiego za wewnętrzną sprzeczność oraz populizm kierowany w stronę wyborców.
  • Zobacz także: Europarlament przyjął niebezpieczną rezolucję! Homopropaganda w natarciu

W ostatnim czasie na polskiej scenie politycznej rozgorzała dyskusja na temat wyjścia z Unii Europejskiej. Stało się tak, gdyż Ryszard Terlecki stwierdził po działaniach Komisji Europejskiej, że w najgorszym przypadku trzeba będzie szukać drastycznych rozwiązań.

Do wypowiedzi swojego polityka odniósł się w środę lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jednoznacznie podkreślił jaką politykę obejmuje jego ugrupowanie wobec Unii Europejskiej. Wbrew głosom opozycji, Kaczyński nie zamierza opuszczać karcącej wielokrotnie Polski wspólnoty europejskiej, do której jego środowisko blisko dwie dekady temu aktywnie agitowało za przystąpieniem.

Nie będzie żadnego Polexitu. Jest to wymysł propagandowy, który jest po wielokroć stosowany wobec Prawa i Sprawiedliwości

– skomentował zaistniałą dyskusję prezes PiS.

Chcemy być w Unii Europejskiej, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem

– powiedział, dodając, że zarówno Bruksela oraz państwa członkowskie powinny przestrzegać zapisów traktatowych.

Bosak zarzuca Kaczyńskiemu wewnętrzną sprzeczność

Do porannej wypowiedzi Kaczyńskiego odniósł się wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Zarzucił on liderowi PiS wewnętrzną sprzeczność. Dodał również, że takie dwuznaczne odpowiedzi odbierane są przez społeczeństwo różnie i nie wywołują większej dyskusji.

Stanowisko wewnętrznie sprzeczne, ale najpopularniejsze w badaniach focusowych. Media wprowadziły społeczeństwo w sieć nierealnych, wykluczających się oczekiwań, więc politycy którzy wygrywają wybory udają, że to możliwe i że o to zabiegają

– napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

Totalna opozycja grozi Polexitem

Po skierowaniu przez KE wniosku do TSUE o ukaranie finansowe Polski za niewykonanie wyroku ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, z ust polityków Zjednoczonej Prawicy kilka razy pojawiły się sugestie weryfikacji relacji Polski z Unią Europejską.

Powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii. Ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia

– skomentował Ryszard Terlecki sytuację Polski na scenie europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Terlecki wskazał też na Wielką Brytanię, która 31 stycznia 2020 roku formalnie opuściła Unię Europejską.

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój

– wyjaśnił dalej.

Na ostatnie wypowiedzi Ryszarda Terleckiego oraz Marka Suskiego – opowiadającego o uciskaniu Polski przez Unię Europejską i jej niemieckich protektorów – zareagowało 52 senatorów opozycji, którzy napisali wspólne oświadczenie, krytykujące jakiekolwiek zamiary rządu ws. opuszczenia Unii Europejskiej.

My, senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, krytycznie oceniamy coraz mocniejsze głosy przedstawicieli rządu RP oraz partii go tworzących o możliwym opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej

– czytamy w oświadczeniu.

twitter.com, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY