Benedykt XVI potępił ideę „małżeństwa homoseksualnego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Benedykt XVI

Benedykt XVI / Fot. Wikimedia Commons

Benedykt XVI potępił koncepcję „małżeństwa homoseksualnego”. Stwierdził, że stoi to „w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości”.
  • Papież senior stwierdził, że „jesteśmy świadkami deformacji sumienia, która najwyraźniej przeniknęła głęboko do różnych warstw ludu katolickiego”.
  • Zaznaczył, że więź kobiety i mężczyzny oraz „otwartość na przekazywanie życia określają istotę tego, co nazywa się małżeństwem”.
  • Podkreślił, że oddzielenie płodności od seksualności przemieniło ludzkie sumienia i zrównało różne formy seksualności.
  • Zobacz także: Franciszek: “Duchowa światowość gorsza od papieży z konkubinami”

Benedykt XVI potępił ideę „małżeństwa homoseksualnego” we wcześniej niepublikowanym artykule, zawartym w tomie „La Vera Europa Identità e Missione” (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja). Ukaże się on jutro we włoskich księgarniach.

Benedykt XVI potępił ideę „małżeństwa homoseksualnego”  

– Koncepcja „małżeństwa homoseksualnego” stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy

– stwierdził Benedykt XVI.

Papież senior zaznaczył, że „jesteśmy świadkami deformacji sumienia, która najwyraźniej przeniknęła głęboko do różnych warstw ludu katolickiego”. Autor podkreślił, że na przestrzeni wieków, także w różnych kulturach, nigdy nie kwestionowano „faktu, że istnienie człowieka – jako mężczyzny i kobiety – jest ukierunkowane na prokreację”. Stwierdził też, że „wspólnota mężczyzny i kobiety oraz otwartość na przekazywanie życia określają istotę tego, co nazywa się małżeństwem”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zdaniem Benedykta XVI momentem przełomowym we współczesnym świecie stała się chwila, kiedy zaczęto stosować pigułkę antykoncepcyjną. Kiedy „w zasadzie stało się możliwe oddzielenie płodności od seksualności”. To przemieniło ludzkie sumienia i zrównało różne formy seksualności, torując w ten sposób drogę płodności bez seksualności, a co za tym idzie, „racjonalnemu stworzeniu człowieka”.

– Człowiek ma również „naturę”, która została mu dana, a jej pogwałcenie lub zaprzeczenie jej prowadzi do samozniszczenia 

– stwierdził Benedykt XVI.

Papież senior zaznaczył, że ten, kto wyrzeka się idei stworzenia i wielkości człowieka, „wyrzeka się tego, że nie można nim dysponować, jego godności, których nie można w jakikolwiek sposób planować”.

– Jesteśmy bowiem świadkami procesu, w którym ludzie nie są już rodzeni i poczęci, lecz przekształcani

– przestrzegł.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY