Bąkiewicz apeluje o odebranie koncesji TVN. “Realizuje rosyjskie cele polityczne”

WAŻNE
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. Nicole Wójcik/ Wikimedia Commons

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz apeluje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby odrzuciła wniosek o udzielenie koncesji nadawczej telewizji TVN.
  • Bąkiewicz wskazuje, że odrzucenie tego wniosku jest „wyrazem woli obrony naszej suwerenności”.
  • Zaznacza, że telewizja TVN nagłaśnia wszystkie działania, które służą rosyjskiej polityce destabilizowania naszego kraju.
  • Uważa, że przyznanie jej koncesji „byłoby nie tylko złamaniem polskiego prawa, które jasno określa warunki działalności medialnej, ale także byłoby wyrazem rezygnacji z obrony naszego bezpieczeństwa narodowego”.
  • Zobacz także: Łukaszenka świętuje najazd na Polskę. “Związkowi Radzieckiemu zawdzięczamy istnienie naszego kraju”

Robert Bąkiewicz na początku listu do przewodniczącego KRRiT wskazuje na napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Zaznacza, że trwa wojna hybrydowa, która ma na celu zdestabilizowanie państwa polskiego i pogrążenie go w wewnętrznych konfliktach.

– Muzułmańska imigracja ma na celu doprowadzenie państw Unii Europejskiej do stanu permanentnego kryzysu, tak aby nie przeszkadzały one w rosyjskiej ekspansji politycznej i militarnej

– napisał w liście.

„TVN realizuje rosyjskie cele”

Bąkiewicz zaznacza, że polityka ta znajduje swoje poparcie w części polskiego świata politycznego i medialnego. Dodaje, że „głównym instrumentem realizacji rosyjskich celów politycznych w naszym kraju jest część polityków opozycyjnych” oraz część mediów.

– Zasadniczym kanałem realizującym rosyjskie cele polityczne jest działalność medialna telewizji TVN, która nagłaśnia wszystkie działania, które służą rosyjskiej polityce destabilizowania naszego kraju

– wskazuje prezes stowarzyszenia.

Wskazuje na jawnie wrogie działania telewizji TVN, które mają charakter „rosyjskiej agentury wpływu”. Podkreśla, że TVN poprzez dezawuowanie obrony granic i roli wojska polskiego zagraża obronności naszego kraju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bąkiewicz dodaje, że obowiązkiem państwa polskiego jest przeciwdziałanie rosyjskiej polityce i skuteczna obrona przed jej działaniami. Dlatego „na podstawie dotychczasowej działalności tej stacji Rada Radiofonii powinna cofnąć udzieloną tej telewizji koncesję”. Tak długie zwlekanie z cofnięciem koncesji przez KRRiT uważa za poważne zaniedbanie.

– Dlatego w związku ze zbliżającym się wygaśnięciem koncesji przyznanej tej telewizji apeluję do Pana i całej Rady o nieprzedłużanie tej koncesji

– wzywa Bąkiewicz.

Wskazuje, że „wbrew bowiem propagandowym sloganom, ustawa mówi o czasowych koncesjach i wygaśniecie koncesji nie jest złamaniem prawa”. Zaznacza też, że Rada ma prawo ocenić działalność każdej stacji w świetle prawa dotyczącego bezpieczeństwa państwa.

– Wygaśnięcie koncesji nie narusza także polsko-amerykańskiego traktatu, w którego aneksie Polska zastrzegła sobie w art. 4 prawo do ustanowienia wyjątków od tego traktatu w zakresie stacji telewizyjnych

– podkreśla Bąkiewicz.

facebook.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY