Zaskakujące doniesienia! Była minister w rządzie Tuska może powrócić do PO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Joanna Mucha

Poseł Joanna Mucha z Polski 2050 / Fot. Twitter

Poseł Polski 2050 Joanna Mucha ma być o krok od zmiany partii. Polityk ponoć rozważa ponowne dołączenie do Platformy Obywatelskiej, którą opuściła raptem kilka miesięcy temu. Impulsem do podjęcia takowej decyzji może być powrót Donalda Tuska do czynnej polityki na polskiej scenie.
  • Była minister w rządzie Donalda Tuska zastanawia się nad swoim powrotem do Platformy Obywatelskiej.
  • Według doniesień dziennikarzy z Super Expressu, poseł Joanna Mucha wykorzystać fakt powrotu byłego premiera do czynnej polityki na polskim podwórku.
  • W styczniu 2021 roku jednym z powodów jej odejścia z PO do Polski 2050 była nieustanna walka z Prawem i Sprawiedliwością, której miała już dosyć.
  • Zobacz także: Sondaż. PiS z ze wzrostem poparcia. PO notuje znaczący spadek

Na początku 2021 roku, była minister sportu w rządzie Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha odeszła po wielu latach do ugrupowania Szymona Hołowni, Polski 2050.

Rozeszłam się z Platformą w priorytetach, w wyobrażeniu o Polsce. Platforma pozostaje partią skupioną na zwalczaniu PiSu, ja myślę przede wszystkim o Polsce, w której PiS będzie tylko traumatycznym wspomnieniem. Przyłączam się do projektu Polska2050

– mówiła wówczas była minister sportu w rządzie PO-PSL.

Teraz jej optyka na szansę swojego nowego ugrupowania na sukces wyborczy musiała się u poseł Muchy zmienić, gdyż jak donosi Super Express, polityk zastanawia się nad powrotem do swoich korzeni, czyli Platformy Obywatelskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Powody są dwa: powrót Tuska i spadające sondaże Hołowni. Widać gołym okiem, że nie ma chemii między posłami Hołowni, a Tusk bardzo umiejętnie próbuje rozbić ruch Szymona

– wyjaśnił anonimowy informator.

Najpierw zabrał mu kilka procent, teraz zarzucił sieci na Aśkę. To już kwestia czasu

– dodaje.

„Super Express” przekonuje, że nieoficjalnie jest mowa, że Platforma już niedługo będzie chciała politycznie dobić Hołownię. „Nie zajmowaliśmy się rozbiorem Hołowni… na razie” – stwierdził ze śmiechem jeden z posłów.

W anonimowych rozmowach z dziennikarzami Super Expressu, posłowie Koalicji Obywatelskiej nie ukrywają, że zniszczenie swojej konkurencji w postaci partii Szymona Hołowni może być brane pod uwagę.

Na doniesienia Super Expressu zareagowała sama zainteresowana. We wpisie na Twitterze mocno zanegowała swój ewentualny powrót do Platformy.

Jakie „źródła”, takie newsy i taka gazeta. Proponuję używać jej w toalecie, do niczego więcej się nie nadaje. Nic, kompletnie nic w tym artykule nie jest prawdą. O powrocie do PO z nikim, powtarzam NIKIM nie rozmawiałam, NIE MAM ZAMIARU wracać. Skąd oni to biorą?

– czytamy.

Powrót Tuska pogrążył ambitne plany Hołowni

Faktycznie odkąd Donald Tusk powrócił w lipcu na fotel lidera PO, to poparcie dla Szymona Hołowni zaczęło sukcesywnie spadać. Jeszcze kilka tygodni temu Polska 2050 była niekwestionowanym liderem opozycji, a poparcie PO zbliżało się do zaledwie 10 proc.

W najnowszym sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl na Koalicję Obywatelską chciało głosować 24,1 proc. badanych, podczas gdy na Polskę 2050 jedynie 10,9 proc. respondentów. To spadek o aż 11,3 pkt. proc.

dorzeczy.pl, se.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY