Sondaż. PiS z ze wzrostem poparcia. PO notuje znaczący spadek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Z nowego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zalicza wzrost poparcia, a Koalicja Obywatelska notuje potężny jego spadek.
  • Badanie przeprowadzone przez United Surveys na zlecenie “Wirtualnej Polski” wskazuje wzrost poparcia dla PiS oraz drastyczny spadek PO.
  • Podium zamyka coraz słabszy ruch Szymona Hołowni – Polska 2050. Ugrupowanie odnotowało poparcie poniżej 10 pkt proc.
  • Na czwartym miejscu sondażu plasuje się Konfederacja, a do Sejmu weszłaby również Lewica oraz PSL.
  • Zobacz także: Kraków: Trzej żołnierze wyklęci zostaną pochowani z honorami

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowane zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Najnowszy sondaż wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego w nowym badaniu może liczyć na poparcie 36,4 proc. badanych. Taki wynik oznacza wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 22,3 proc. respondentów. Oznacza to duży spadek poparcia tej formacji, bo aż o 5,3 pkt. proc. WP zauważa, że KO wraca tym samym do poziomu poparcia z początku lipca.

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni. Na to ugrupowanie głosować zamierza 9,2 proc. badanych (spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem).

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.).

Z badania wynika, że w Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Aż 11,3 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach. Gotowość pójścia do urn wyraziło 41,3 proc. badanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sondaż wskazuje zdecydowaną przewagę PiS

Szef Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski analizując wyniki sondażu przekazał, że wśród zdecydowanych wyborców poparcie PiS przekracza 40 proc.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony 10 września metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY