Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach. Zobacz ile dzieci chce się zaszczepić

Dodano   7  
  Loading
szczepienie przeciw COVID-19

szczepienie przeciw COVID-19 / Fot. PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Część szkół staje się dzisiaj punktami szczepień przeciwko COVID-19. Szczepieni mogą być dorośli oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia.

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach. Możliwe są dwa scenariusze przeprowadzenia tej akcji.

Uczniowie mogą przyjąć preparat w wybranej, specjalnie przygotowanej sali lekcyjnej albo szkoły zorganizują dla nich grupowe wyjścia do najbliższej przychodni.

Ten drugi scenariusz dotyczy placówek, w których chętnych na szczepienie jest niewielu. Np. w części liceów w Warszawie, w których uczy się po kilkuset uczniów, zaszczepić chce się teraz tylko kilkanaścioro.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W sumie natomiast ze szczepień w szkołach chce skorzystać w Warszawie ponad trzy tysiące ludzi, w tym ponad 70 nauczycieli.

W szkołach w Poznaniu natomiast zaszczepić ma się w tym tygodniu ponad pół tysiąca uczniów: mniej więcej połowa z podstawówek, połowa ze szkół średnich. Szczepienia w szkołach wydają się być atrakcyjną możliwością dla mieszkańców dużych miast.

Według najnowszego raportu resortu zdrowia, w pełni zaszczepionych – po przyjęciu obu dawek preparatów Pfizera, Moderny lub AstryZeneki bądź jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson – jest już w Polsce ponad 19,1 mln ludzi.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
angel
Gość
angel
13 września 2021 13:06

A za rok znowu szczepienia na COVID i kolejne zgony.

Wojciech
Gość
Wojciech
13 września 2021 15:48
Reply to  angel

Za jaki rok? Za kilka miesięcy.

Leszek
Gość
Leszek
13 września 2021 14:12

pomóżcie zebrać pieniądze na remont mogiły zbiorowej Polaków zamordowanych przez wehrmacht 1 października 1939 roku we wsi Szczuczki na Lubelszczyźnie . https://zrzutka.pl/n2m7sr

Krzysztof
Gość
Krzysztof
13 września 2021 15:42

Barbarzyństwo depopulacja szczepienie czyni wolnym, te stado idiotow co bierze udział w tym ludobójstwie będzie sądzone w wolnej Polsce, czemu ludzie się nie buntują, mało tego rośnie poparcie dla tych przestępców

Tomasz
Gość
Tomasz
14 września 2021 10:27
Reply to  Kol lar

To akurat dowodzi tylko tego że miała niezdiagnozowaną zakrzepicę a nie że szczepionka zabiła. Gdyby przyjmowała leki przeciwzakrzepowe to wszystko byłoby tip top. Jak masz wadę serca i dostaniesz zawału od biegania to co Cię zabiło? Wada serca czy bieganie ?

POLECAMY