Gliński: Dzięki sukcesom w igrzyskach możliwe jest zwiększenie wsparcia państwa dla sportu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliñski / Fot. PAP/Piotr Nowak

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Gliński, na uroczystości w Warszawie zaznaczył, że dzięki sukcesom Polaków w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich możliwe jest zwiększenie wsparcia państwa dla sportu.
  • Medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio oraz ich trenerzy otrzymali odznakę „Za Zasługi dla Sportu”.
  • Gliński: Dzięki Państwa sukcesom, możemy mówić, że o ponad 200 mln zł więcej wpłynie z budżetu do MKDNiS na kolejne programy sportowe.
  • Jak podkreślił, sukcesy „Biało-Czerwonych” pozytywnie wpłyną na rozwój zawodowego i masowego sportu w Polsce.
  • Zobacz także: KRRiT podzielona ws. zgody na nadawanie dla TVN24. Holenderska koncesja nie wystarczy?

W stołecznym Zamku Królewskim medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio oraz ich trenerzy otrzymali odznakę „Za Zasługi dla Sportu”.

– Odznaczenie „Za Zasługi dla Sportu” jest najwyższym odznaczeniem resortowym

– powiedział Piotr Gliński na uroczystości w Warszawie.

Dotychczas w ten sposób można było uhonorować tylko trenerów i inne osoby wyróżniające się działalnością sportową, ale nie samych zawodników, jednak to zmieniło niedawne rozporządzenie ministerstwa.

– Rozszerzyliśmy grupę osób o czynnych sportowców. Oni też powinni jeszcze w czasie kariery, kiedy na to zasługują, takie odznaczenia otrzymywać. Rodzina olimpijska i paraolimpijska to jedna rodzina. Integracja jest naturalna i bardzo się z tego wszyscy cieszymy 

– powiedział Gliński.

Zwiększenie wsparcia państwa dla sportu

Jak podkreślił, igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie przyniosły Polsce sukcesy, a dzięki nim możliwe jest zwiększenie wsparcia państwa dla sportu. 

– Dzięki Państwa sukcesom, możemy mówić, że o ponad 200 mln zł więcej wpłynie z budżetu do MKDNiS na kolejne programy sportowe. Powstaną co najmniej cztery nowe programy, a te działania, które już zostały zainicjowane, będą rozwijane. Gdyby nie Państwa sukcesy sportowe, z pewnością byłoby to trudniejsze

– powiedział wicepremier.

Jednocześnie zaznaczył, że sukcesy w sporcie przyczyniają się także na wzrost zainteresowania sportem masowym, sportem powszechnym.

– Cieszymy się, że coraz więcej Polaków ma kontakt z aktywnością ruchową 

– dodał.

Odznakę „Za Zasługi dla Sportu” otrzymali w poniedziałek także m.in. prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Łukasz Szeliga; prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron; wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Mieczysław Nowicki; była minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk; prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Adam Korol; członek zarządu PKOl, Ryszard Czarnecki; dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, Piotr Małachowski, a także była siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale.

gov.pl, radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY