Francja. 3 tys. klas zamkniętych z powodu Covid-19 „W ciągu najbliższych kilku dni ta liczba wzrośnie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klasa szkolna

Klasa szkolna / Fot. pixnio.com

We Francji powrót do szkół zakończył się zamknięciem około trzech tysięcy klas. Minister edukacji Jean-Michel Blanquer poinformował, że 67 proc. dzieci w wieku 12-17 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

3 tys. klas zamkniętych z powodu Covid-19

Minister edukacji Jean-Michel Blanquer w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika „Le Parisien” poinformował, że 2 września prawie 12,3 mln uczniów wróciło do szkół. Natomiast od początku roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym.

– Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba zamkniętych klas wzrośnie, a następnie ustabilizuje się, zanim spadnie, jeśli podąży za krzywą zachorowań na koronawirusa, którą obserwowaliśmy na Reunionie, gdzie rok szkolny rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej niż w metropolii

– powiedział minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dodał, że we Francji 67 proc. dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, a 54 proc. jest w pełni zaszczepione. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września.

– Do końca miesiąca wszyscy uczniowie będą mogli się zaszczepić. Mamy nadzieję, że bardzo szybko przekroczymy barierę trzech czwartych zaszczepionych

– oświadczył minister.

Protesty przeciwko paszportom sanitarnym

Przeciwnicy obostrzeń sanitarnych i paszportu sanitarnego w sobotę zorganizowali demonstracje w wielu miastach Francji. W Paryżu doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego. Natomiast w dziewiąty weekend protestów przeciwko przepustce sanitarnej demonstranci podali w mediach społecznościach, że w Paryżu będzie ich więcej niż w poprzednich tygodniach. W całym kraju zorganizują natomiast około 200 wieców protestu.

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY