Kolejny kraj bierze przykład z Polski. Jak długie jest ogrodzenie na granicy Estonii?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogrodzenie na granicy

Ogrodzenie na granicy / fot. twitter

Estonia jest kolejnym państwem Unii Europejskiej, które stawia ogrodzenie na wschodniej granicy. Płot o wysokości 2,5 metra ma być wykonany ze stali i zwieńczony drutem kolczastym.
  • Estonia jest kolejnym państwem Unii Europejskiej, które stawia ogrodzenie na swojej wschodniej granicy.
  • Państwo to jest bliskie ukończenia pierwszych 25 km płotu, a fiński publiczny nadawca YLE przekazał, że w kolejnym etapie przewidziano budowę następnych 35 km bariery.
  • Chociaż w Polsce takie decyzje powodują ogromne protesty opozycji, rząd w Warszawie również podjął nadzwyczajne kroki.
  • Zobacz także: Wiceprezydent UEFA wydaje oświadczenie. Chodzi o oskarżenie Kamila Glika o rasizm

Jeszcze kilka lat temu, gdy Grecja odgradzała się od Turcji, a Hiszpania od Maroka, w Europie Środkowej i Wschodniej temat ten był pomijany. Teraz, gdy Rosja i Białoruś próbują destabilizować sytuację w UE przysyłając kolejnych nielegalnych imigrantów, grodzić zaczynają się kolejne państwa naszego regionu: Litwa, Łotwa, Polska. Powstaje także ogrodzenie na granicy Estonii.

Ogrodzenie na granicy Estonii

Jak donosi euractiv.pl, ogrodzenie stawia także Estonia. Państwo to jest bliskie ukończenia pierwszych 25 km płotu, a fiński publiczny nadawca YLE przekazał, że w kolejnym etapie przewidziano budowę następnych 35 km bariery.

“Długość estońskiej granicy z Rosją wynosi ok. 330 km, z czego ok. 130 km to granica lądowa. Egert Belitšev, zastępca dyrektora generalnego ds. ochrony granic w estońskiej policji i straży granicznej oznajmił w rozmowie z YLE, że ogrodzenie to tylko część planowanej reformy. Do 2027 r. granica na całej długości ma być monitorowana w czasie rzeczywistym” – czytamy.

Przypomnijmy, że na początku lipca Litwa wprowadziła stan nadzwyczajny i wzmocniła patrolowanie granicy, angażując w to zadanie między innymi wojsko. Miesiąc później parlament w trybie nadzwyczajnym przyjął specjalną ustawę, na mocy której w ciągu roku powstanie ogrodzenie na litewsko-białoruskiej granicy. Jego długość ma wynosić około 500 km. Ogrodzenie na granicy Estonii jest więc kolejnym przedsięwzięciem wymierzonym w zabezpieczenie granic UE.

Podobne kroki podjęto już na Łotwie. Tam zdecydowano się z kolei na stan wyjątkowy, który będzie obowiązywał od 11 sierpnia do 10 listopada. Rozszerza on m. in. uprawnienia Państwowej Straży Granicznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Działania polskiego rządu

Chociaż w Polsce takie decyzje powodują ogromne protesty opozycji, rząd w Warszawie również podjął nadzwyczajne kroki.

“Żołnierze wybudowali już ponad 50 km ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot stoi już także na odcinku przy Usnarzu Górnym” – przekazał minister obrony Mariusz Błaszczak.

“Straż Graniczną cały czas wspiera około 2 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych” – dodał.

Na granicy polsko-białoruskiej  rozpoczęła się też budowa siatki chroniącej zwierzęta przed okaleczeniem.

“Siatka powstaje po obu stronach ogrodzenia” – zaznaczył minister.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY