Terlecki o potencjalnym polexicie: “Polska była, jest i będzie członkiem UE”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki / Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, a opozycja i sprzyjające jej media zaczęły sugerować, że polityk PiS chce również wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
  • Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu polityk PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że Polska musi szukać radykalnych rozwiązań w sporze z UE.
  • Politycy polskiej opozycji i sympatyzujące z nimi media przedstawiły to jako zapowiedź wyjścia Polski z unijnej wspólnoty. Terlecki zdecydowanie zdementował plotki o rzekomym polexicie.
  • Zobacz także: Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano trzy osoby

Komisja Europejska straszy Polskę karami za niewykonanie wyroku TSUE. W tym kontekście wypowiedział się Ryszard Terlecki, którego wypowiedź zmanipulowano na zabarwioną o potencjalnym polexicie.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu polityk PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że „jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań”.

“Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój” – przekonywał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Terlecki o potencjalnym polexicie.

Dla większości osób oznaczało to mocną krytykę Brukseli i zapowiedź stanowczej polityki polskiego rządu wobec UE. Jednak politycy polskiej opozycji i sympatyzujące z nimi media przedstawiły ten cytat jako zapowiedź wyjścia Polski z unijnej wspólnoty.

„Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to, czy Unia będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję” – skomentował na Twitterze Ryszard Terlecki.

„Wierzę, że obecny marazm i kryzys Unii Europejskiej uda się przełamać” – zaznaczył.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY