Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano trzy osoby

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Przedstawiciele Straży Granicznej poinformowali, że w środę odnotowali 194 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Trzy osoby zostały zatrzymane - to Afgańczycy.
  • Białoruski reżim nie ustaje w wysyłaniu na teren Unii Europejskiej kolejnych nielegalnych imigrantów.
  • Tylko w środę udaremniono setki prób nielegalnego wejścia na teren Polski, a trzy osoby zostały zatrzymane.
  • Od początku września podjęto już prawie 1,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Białoruski reżim nie ustaje w wysyłaniu na teren Unii Europejskiej kolejnych nielegalnych imigrantów. Polskie służby po raz kolejny odnotowały próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Straż Graniczna informuje, że tylko w środę udaremniono setki prób nielegalnego wejścia na teren Polski, a trzy osoby zostały zatrzymane. Funkcjonariusze SG przekazali, że cała trójka to Afgańczycy.

„Pozostałe próby zostały udaremnione” – napisano.

Jak podsumowano, tylko od początku września było już prawie 1,3 tys. takich prób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jednocześnie rzecznik prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska informuje, że w połowie września zorganizowane zostaną loty czarterowe dla migrantów. Przewóz przeznaczono dla osób, które nie uzyskają zgody na stały pobyt w Polsce.

“Straż Graniczna planuje na drugą połowę września organizację krajowego lotu czarterowego do Iraku i organizację wspólnego lotu czarterowego do Tadżykistanu. W ramach powrotów komercyjnych do końca tego tygodnia planowany jest powrót trzech cudzoziemców” – wyjaśniła Michalska, pytana, czy Straż organizuje specjalne loty dla osób, które przekroczyły w ostatnim czasie granicę polsko-białoruską.

Jak wyjaśniła, zgodnie z zapisami ustawy o cudzoziemcach, za organizację powrotu cudzoziemca do kraju pochodzenia odpowiada Straż Graniczna.

“Należy zaznaczyć, że powrót cudzoziemca, którego pobyt jest nieuregulowany, realizowany jest w formule doprowadzeń drogą lądową (cudzoziemcy z krajów sąsiadujących z Polską) oraz drogą lotniczą” – dodała.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY