Suski: Będziemy walczyć z okupantem brukselskim

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Suski

Marek Suski / Fot. PAP/Mateusz Marek

- Będziemy walczyć z okupantem brukselskim - powiedział poseł Marek Suski podczas uroczystości 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy AK z więzienia UB. Konrad Frysztak z KO ocenił to przemówienie jako „obrzydliwe”.
  • Suski: Polska walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim.
  • W swoim wystąpieniu zasugerował, że rodziny osób rządzących w Radomiu miały powiązania z władzami komunistycznymi.
  • Według posła, „Bruksela przysyła do Polski namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku i rzucić nas na kolana”.
  • Zobacz także: Terlecki o potencjalnym polexicie: “Polska była, jest i będzie członkiem UE”

Poseł Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej udostępnił w mediach społecznościowych część przemówienia Marka Suskiego, które polityk PiS wygłosił w czwartek w Radomiu.

Na początku przemówienia Suski skrytykował obecne władze Radomia, zarzucając ich rodzinom współdziałanie z reżimem komunistycznym. Można usłyszeć, że nazwał on rządzących miastem „dziećmi milicjantów”. Argumentując, że „prezydent Radomia nie zezwolił na to zgromadzenie”.

– Ale drodzy państwo Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim

– powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według posła, „Bruksela przysyła do Polski namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku i rzucić nas na kolana”. Suski uważa, że jest to spowodowane tym „żebyśmy byli landem niemieckim, a nie państwem dumnych Polaków”.

„Obrzydliwe przemówienie”

– To było chyba jedno z najbardziej obrzydliwych przemówień Marka Suskiego

– ocenił Konrad Frysztak w komentarzu.

Zdaniem działacza KO twierdzenie o dzieciach komunistycznych działaczy rządzących Radomiem jest “o tyle zabawne, że w szeregach PiS od kilku tygodni trwa dyskusja, czy ojciec jednego z radnych donosił na swoich kolegów. Z tego powodu miało dojść nawet do rękoczynów i oplucia jednego z radnych PiS”. Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie odniósł się do tego wpisu i słów posła Marka Suskiego, ale podał tweeta dalej.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY