SONDAŻ. PiS zyskuje poparcie. Co z Konfederacją?

SONDAŻ
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU RP / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z nowego sondażu IBRiS dla Polsatu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zyskuje poparcie zwiększając swą przewagę nad Koalicją Obywatelską.
  • Sondaż przeprowadziła pracownia IBRiS na zlecenie Polsatu.
  • Według badania Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na najwyższe poparcie społeczne. Prawo i Sprawiedliwość odnotowało kolejne wzrosty sondażowe.
  • Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, a podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.
  • Zobacz także: Talibowie: Kobiety nie będą mogły uprawiać sportu

Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość zyskuje poparcie. Badanie wykonane na zlecenie Telewizji Polsat ukazuje najbardziej aktualne nastroje polityczne polskiego społeczeństwa.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na głosy na poziomie 36,5 proc. Oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy względem ostatniego sondażu dla Polsatu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która zalicza spadek o 1,3 pkt. proc. Wskazało na nią 23 proc. respondentów. Jest to druga siła polityczna w kraju.

Polskę 2050 wskazało 11,3 proc. wyborców (niemal tyle samo, co w poprzednim badaniu), na Lewicę 8,5 proc. Na 7,6 proc głosów mogłaby liczyć Konfederacja. Prawicowo-liberalna partia złożona z trzech frakcji utrzymuje stały poziom poparcia w ostatnich sondażach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najnowszy sondaż wskazuje, że do Sejmu nie weszliby przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej (2,9 proc.). To właśnie to ugrupowanie notuje największy spadek wobec ostatniego sondażu, gdzie poparcie dla ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza deklarowało 4,2 proc. wyborców.

Jak podaje Polsat, Porozumienie Jarosława Gowina popiera 0,3 proc. respondentów. Wielce prawdopodobny jest przyszły sojusz lidera Porozumienia z przywódcą PSL. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, rozmowy na ten temat miały już miejsce. Niespełna 10 proc. pytanych nie wie, na kogo oddać głos.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba osób deklarujących chęć udziału w wyborach. Gotowość do pójścia na wybory zapowiedziało ponad 58 proc. badanych, o 4,1 proc więcej niż w poprzednim sondażu. Wynik ten wskazuje na fakt, że Polacy kultywują w sobie formację społeczeństwa obywatelskiego. Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się według kalendarza za dwa lata.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY