W celu odsyłania migrantów przedstawiciel Litwy wkrótce rozpocznie pracę w Bagdadzie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obóz dla imigrantów na poligonie w Rudnikach, Litwa

Obóz dla imigrantów na poligonie w Rudnikach, Litwa / Fot. PAP/EPA/Toms Kalnins. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis powiedział, że aby przyspieszyć powrót nielegalnych migrantów do ich krajów pochodzenia, przedstawiciel Litwy wkrótce będzie pracował w irackiej stolicy Bagdadzie.
  • Przedstawiciel Litwy powinien rozpocząć swoją pracę w Bagdadzie “praktycznie w tych dniach”.
  • Przekonanie Iraku do przyjęcia deportowanych do wciąż wyzwanie – podkreślił Landsbergis.
  • W ubiegłym tygodniu Evelina Gudzinskaitė, szefowa Departamentu Migracji, poinformowała, że ​​około 90 nielegalnych migrantów opuściło Litwę „w taki czy inny sposób”.
  • Zobacz także: Mosbacher kontynuuje swoją misję. Będzie pilnować amerykańskiego interesu w Polsce

Szef litewskiego MSZ podkreślił, że satysfakcjonująca jest rosnąca liczba osób, które dobrowolnie zdecydowały się na powrót, ale są wyzwania związane z deportacją.

Przedstawiciel naszego ministerstwa powinien wkrótce rozpocząć pracę w Bagdadzie, praktycznie w tych dniach – powiedział w poniedziałek dziennikarzom Landsbergis.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W tym roku na Litwę nielegalnie wjechało ponad 4 tys. migrantów. Wilno oskarża reżim w Mińsku o organizowanie fal migracyjnych i nazywa to hybrydową agresją. W rezultacie w kraju ogłoszono stan wyjątkowy. Wraz z zaostrzeniem litewskiej polityki, napływ imigrantów zwiększył się, jeżeli chodzi o Łotwę i Polskę.

Przekonanie Iraku do przyjęcia deportowanych to wciąż wyzwanie, mimo że Unia Europejska (UE) ma porozumienie z Irakiem w sprawie deportacji, po prostu Irak postrzega tę umowę inaczej – wyjaśnił szef litewskiej dyplomacji.

W ubiegłym tygodniu Evelina Gudzinskaitė, szefowa Departamentu Migracji, poinformowała, że ​​około 90 nielegalnych migrantów opuściło Litwę „w taki czy inny sposób”, kilkudziesięciu złożyło w tym celu wnioski.

15min.lt

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY