Ukraińskie media: „Polski Ład” wprowadza ulgi podatkowe dla migrantów

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraińscy imigranci w Polsce

Ukraińscy imigranci w Polsce / Fot. TT/@PolitycznyDz

Ukraińskie media informują, że rządowy program „Polski Ład” wprowadza ulgi podatkowe dla migrantów z Ukrainy, podaje portal Kresy.pl. Ma to ich zatrzymać w Polsce na dłużej.
  • Portal dla Ukraińców poinformował, że „Polski rząd przygotowuje projekt dla Ukraińców, w celu ich integracji z Polską”.
  • Migranci zarobkowi, wśród których dużą część stanowią Ukraińcy, w pierwszym roku po przyjeździe do Polski będą płacić dwukrotnie mniejsze podatki, niż sami Polacy. 
  • Również cudzoziemcy, po przeniesieniu rezydencji podatkowej do Polski będą przez cztery lata cieszyć się niższymi podatkami niż Polacy.
  • Zobacz także: Tusk chce homozwiązków. Kukiz ma dla niego propozycję

„Polski Ład” wprowadza ulgi podatkowe dla migrantów

Według inPoland, ukraińskojęzycznego portalu dla Ukraińców, „Polski rząd przygotowuje projekt dla Ukraińców, w celu ich integracji z Polską”. Portal powołuje się na rządowy program „Polski Ład”, który wprowadza ulgi podatkowe dla migrantów.

Migranci zarobkowi w pierwszym rok po przyjeździe do Polski będą płacić dwukrotnie mniejsze podatki, niż sami polscy obywatele. Ponadto, w ciągu kolejnych trzech lat, migranci z Ukrainy i innych krajów będą mogli odliczyć 50 procent od podatku za poprzedni rok. Również cudzoziemcy, którzy po przeniesieniu rezydencji podatkowej do Polski będą przez cztery lata cieszyć się niższymi podatkami niż Polacy.

Zaznaczono, że „w ten sposób Polska chce zatrzymać u siebie” imigrantów, „w tym także obywateli Ukrainy, na dłuży czas”. Program rządowy ma zostać przyjęty jesienią tego roku, podaje portal Kresy.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według inPoland, ulga podatkowa będzie dotyczyć także migrantów, którzy po raz pierwszy przyjadą do Polski. Mają oni mieć możliwość korzystania z ulg podatkowych przez cztery lata.

– Proponowana ulga będzie skierowana do osób, które przed przyjazdem do Polski przez co najmniej trzy lata żyły za granicą i mają potwierdzające to dokumenty, a po przyjeździe do Polski będą w niej żyć przez pełne cztery lata, a także będą płacić podatki w Polsce od swoich możliwych dochodów, z tytuły umowy o pracę lub działalności gospodarczej

– informuje inPoland.

Okazuje się również, że według polskiego resortu finansów, przez okres czterech lat państwo będzie z budżetu opłacać takim osobom składki emerytalne i ubezpieczenie na wypadek choroby.

Kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY