Tusk chce homozwiązków. Kukiz ma dla niego propozycję

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim

Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim / fot. twitter.com

Paweł Kukiz w porannej rozmowie dla radia RMF FM przypomniał, że nie interesują go stołki ministerialne. W przypadku nie spełnienia obietnic przez Jarosława Kaczyńskiego, lider Kukiz'15 wyjdzie z koalicji. Niewykluczone, że któryś z polityków tej formacji może przystąpić do rządu w trakcie jesiennej rekonstrukcji. Najświeższy koalicjant PiS stwierdził również, że wraz z Tuskiem chciałby przeprowadzić referendum ws. związków partnerskich.
  • Gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM był lider Kukiz’15
  • Paweł Kukiz nie stwierdził jednoznacznie, czy jego posłowie znajdą się w nowym rządzie, ostrzegł jedynie przed podbieraniem jego ludzi
  • Zaproponował Donaldowi Tuskowi oraz Rafałowi Trzaskowskiemu przeprowadzenie referendum ws. związków partnerskich
  • Na jesieni w Sejmie ma pojawić się projekt ustawy antykorupcyjnej, która będzie dotyczyć tzw. sędziów pokoju
  • Zobacz także: Ziobro ws. decyzji KE: Mamy do czynienia z hipokryzją i agresją wobec Polski

Choć Paweł Kukiz zarzeka się, że sam do rządu nie wejdzie, na pytanie, czy któryś z jego polityków obejmie stanowisko po rekonstrukcji rządu, odpowiedział wymijająco, ostrzegając wyłącznie przed podbieraniem posłów Kukiz’15.

Umawiałem się z prezesem Kaczyńskim, że jeśli podbierze mi jakiegoś posła to nie będzie mógł liczyć na mój głos. Mam umowę z PiSem na Polski Ład i sprawy personalne

– stwierdził.

Kukiz chce związków partnerskich

Lider Kukiz’15 nie krył zachwycenia z deklaracji Donalda Tuska, które padły na Campus Polska, gdzie zapowiedział, że jedną z pierwszych decyzji nowego rządu w jego wykonaniu będzie wprowadzenie związków partnerskich.

Panie Tusk zróbmy referendum dot. związków partnerskich. Proszę nie ściemniać i nie mówić co pan zrobi. Jestem otwarty na referendum w takich sprawach, które przykrywają ważne sprawy takie jak podatki. Zróbmy referendum w sprawach światopoglądowych

– przekonywał Paweł Kukiz.

Ustawa antykorupcyjna

Nie zabrakło również pytania o jeden z czołowych postulatów Pawła Kukiza, który zamierza walczyć z korupcją. Odpowiednia ustawa antykorupcyjna była jednym z naczelnych warunków w umowie koalicyjnej pomiędzy PiS, a Kukiz’15.

Na jesień powinna zostać uchwalona ustawa o sędziach pokoju. Ograniczy ona w dużej mierze korupcję w Polsce

– zapowiedział polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

To jest prawdziwa reforma. (…) Na jesień powinna zostać uchwalona ustawa. To będą sędziowie powoływani do mniejszych spraw.

– dodał.

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY