Nowe informacje z polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna pod ciągłą presją

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna w pobliżu miejscowości Usnarz Górny / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Stan wyjątkowy utrudnia mediom relację z pogranicza polsko-białoruskiego, jednakże polskie służby, przyjęły na siebie część tych obowiązków. Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska informuje, że przez granicę z Białorusią wciąż przedostaje się wielu nielegalnych imigrantów. Według ostatniego raportu, pogranicznicy interweniowali 191 razy zatrzymując 36 nielegalnych imigrantów.
  • Rzecznik Straży Granicznej informowała ostatnio o stałej presji migracyjnej na odcinku polsko-białoruskim.
  • Funkcjonariusze zatrzymują dziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu imigrantów.
  • Koczujące po stronie białoruskiej osoby są pod stałą opieką białoruskich służb.
  • Wczoraj pogranicznicy zatrzymali 36 osób, którzy pochodzili z Iraku, Iranu, Uzbekistanu oraz z innych państw.
  • Zobacz także: Szef polskiego MSZ: Uważamy Tajwan za część Chin

Presja migracyjna na odcinku polsko-białoruskim cały czas się utrzymuje. Tych nielegalnych prób przekroczenia granicy cały czas jest sporo. Siły, sprzęt, jakim dysponuje Straż Graniczna koncentrujemy na tym odcinku

– informowała w studiu TVP INFO, rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Podkreślała ona, że Straż Graniczna większość prób udaremnia oraz zatrzymuje osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę. Dodała również, że to służby na tym odcinku oddelegowani są inni funkcjonariusze z pionów, które zajmują się wypełnianiem wniosków o ochronę międzynarodową dla imigrantów, a także pomagają przy identyfikacji cudzoziemców.

Stała ilość napływu imigrantów

Podporucznik Anna Michalska wyjaśniła również jak kształtuje się sinusoida zatrzymań oraz prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy w ostatnich tygodniach. Przyznała, że średnio zatrzymują do 20-30 osób dziennie. Ponadto zauważyła, że liczba koczujących naprzeciwko Usnarza Górnego imigrantów kształtuje się między 24-30 osób.

Liczba osób, które koczują po stronie białoruskiej zmieniała się w ciągu trzech tygodni. Na początku było to około 70 osób, część z nich zabrały służby białoruskie i zostały 32 osoby. Potem obserwowaliśmy i obserwujemy, że liczba osób zmniejsza się, a potem znów zwiększa się. Ale cały czas to jest grupa pomiędzy 24 a 30 osób

– podkreśliła rzecznik Straży Granicznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wbrew narracji polskiej liberalno-lewicowej opozycji, koczujący po stronie białoruskiej imigranci nie przymierają z głodu, czy nie doskwiera im inny niedostatek. Służby białoruskie są z tymi osobami w stałym kontakcie przynosząc im codziennie ciepłe posiłki, czy ubrania.

Codziennie dostarczane są im posiłki. Widzimy, że służby białoruskie są z nimi cały czas w kontakcie

– zaznaczyła Michalska.

Dziesiątki zatrzymanych imigrantów

Według ostatnich doniesień Straży Granicznej, wczoraj zanotowano 191 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Funkcjonariusze zatrzymały 36 osób, którym udało się przedostać do Polski. 18 osób pochodzi z Iraku, 3 ma obywatelstwo Iranu, 3 z Uzbekistanu oraz 12 innych osób, których tożsamość jest weryfikowana.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY