Szef polskiego MSZ: Uważamy Tajwan za część Chin

Dodano   16  
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Odwiedzający Litwę minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział w poniedziałek, że ubolewa nad pogarszającymi się relacjami Wilna z Pekinem, ale powiedział, że Warszawa nie zamierza iść za przykładem Litwy - zamierza utrzymywać kontakty z Pekinem.

Rau o uznawaniu „jednych Chin”

Pozycja Polski jest jasna – popieramy politykę jednych Chin. Uważamy Tajwan za część Chin, więc przedstawicielstwo Tajwanu w Polsce nie jest placówką dyplomatyczną, tylko biurem gospodarczym. Uważamy, że to naturalne, że niektóre kraje Unii Europejskiej rozwijają współpracę gospodarczą z Tajwanem – powiedział minister spraw zagranicznych RP podczas wizyty w Wilnie w poniedziałek.

Sprawę skomentowała dziennikarka Hanna Shen. Stwierdziła, że „minister Rau takimi wypowiedziami szkodzi Polsce i jest jednym z najgorszych, jeśli nie najgorszym ministrem spraw zagranicznych”.

Polski minister spraw zagranicznych powiedział, że żałuje, że stosunki między Litwą a Chinami stały się napięte, ale potępił próby nacisku Pekinu na Wilno.

Oczywiście uznajemy, że niewłaściwe jest wywieranie presji z jednego kraju na drugi, także pod względem ekonomicznym. Wierzymy, że stosunki chińsko-litewskie ustabilizują się i poprawią. Bardzo byśmy tego chcieli – powiedział szef polskiej dyplomacji na wspólnej konferencji prasowej z litewskim ministrem spraw zagranicznych Gabrielem Landsbergisem.

Szczepionki dla Tajwanu

Polska podarowała Tajwanowi 400 tys. szczepionek AstraZeneca. O reakcji Tajwańczyków na ten gest mówiła w poniedziałek w Telewizji Idź Pod Prąd red. Hanna Shen, korespondentka na Tajwanie. Zaznaczyła, że zarówno mieszkańcy, jaki i politycy dziękowali za szczepionki.

– Odpowiedź Tajwańczyków jest niesamowita. Jest oczywiście ta oficjalna – podziękowania od pani prezydent, wiceprezydenta i całego rządu – ale również ta przeciętnych Tajwańczyków. Powiem szczerze, że w tym przypadku jestem naprawdę bardzo dumna z zachowania Polski

– powiedziała Shen.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Okazuje się również, że tweet o przekazaniu Tajwanowi 400 tys. szczepionek AstraZeneca w ramach międzynarodowej solidarności w walce z COVID-19 został usunięty z oficjalnego profilu ministerstwa.

– Piękny gest podarowania szczepionek i raptem ze strachu, bo jest presja chińska, usuwamy wpis na Twitterze. Wygląda to trochę żałośnie. Jeżeli już zdobyliśmy się na taki gest, nad którym wielu ludzi ciężko pracowało (i jest to taka reklama, za którą na Tajwanie musielibyśmy zapłacić grube pieniądze, żeby tak Polskę zareklamować – dzisiaj naprawdę ludzie szukają polskich produktów!)

– zaznaczyła Shen.

15min.lt, idzpodprad.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
8 września 2021 09:34

AstraZeneca to powodują zakrzepy.

hens
Gość
hens
8 września 2021 09:59

Tajwańczykom to zwisa, dla nich był ważny sam akt solidarności ze strony ‘polski’, co nagłośnili na cały świat. I tego żydoPiS śmiertelnie się wystraszył, bo zostało to odebrane przez komunistów niemal jak wypowiedzenie wojny, więc żydek rau natychmiast złożył hołd wierno-poddańczy.

I zrobił to z premedytacją na Litwie, którą tym samym upokorzył! Odrażające dyplomatołectwo, jak cała ta ich żydowska mentalność.

hens
Gość
hens
8 września 2021 15:44
Reply to  hens

“”Thank you Poland”. Wdzięczni Tajwańczycy specjalnie eksponują polskie produkty w sklepach” – https://tiny.pl/9t4kb, żeby kupując je mieszkańcy Tajwanu mogli wyrazić wdzięczność Polakom.

No to specjalnie żydek pojechał do Wilna, żeby stamtąd chrochnąć Tajwańczykom w twarz.

POPO
Gość
POPO
8 września 2021 22:52

Co ma Ameryka do Taiwanu ? To tylko budowanie wpływów.
Wy to śmieszni jesteście.

hens
Gość
hens
8 września 2021 09:51

To co wyczynia ‘polskie’ Ministerstwo Spraw Obcych jest niewiarygodnie antypolskie. Jaśniej – jest żydowskie.

Mało kto z ‘polskich’ gojów to wie, ale ‘naszym’ przedstawicielem dyplomatycznym i gospodarczym na Tajwanie jest jedyny tam RAAABINNNN!

A hołd złożony przez Rau’a komunistom jest zgodny z obecną koncepcją żydowskiej finansjery, która doprowadziła finanse światowe do upadłości i chroni się pod skrzydła komunistów, których znów można wyssać jak onegdaj ZSRR. Trudniej może udawać Azjatę ale żydowska chirurgia kosmetyczna potrafi zdziałać cuda.

Zabawne natomiast jest, że gospodarka niemiecka tym samym znów wpadnie w łapy żydowskie :))

gff
Gość
gff
8 września 2021 12:52

kim jest ta Hanna Shenn, że ją cytujecie? Redaktorką Idź pod prąd? To jeszcze zacytujcie Chojeckiego. Też mi wielki autorytet

zuza
Gość
zuza
8 września 2021 15:45
Reply to  gff

Zanim coś głupiego napiszesz, to pińć razy pomyśl na brudno a potem skorzystaj choćby z googla.

Pawiel Chojetzkij
Gość
Pawiel Chojetzkij
9 września 2021 22:02
Reply to  zuza

zuza z sekty patologicznej chujeckiego, nawołującej do armagedonu? Mam nadzieję zuza, że nie masz bękartów, a jeśli masz, to dałaś im już 10 dawek pfizera, he he.

Pawiel Chojetzkij
Gość
Pawiel Chojetzkij
9 września 2021 22:03
Reply to  gff

Hanna i pato-pastor lubią gówno, o ile pamiętam. Jago wyznawcy to gówno, więc wszystko gra 🙂

Wojciech
Gość
Wojciech
8 września 2021 14:47

Jestem k…wa w szoku. Ile Chiny zapłaciły za taką deklarację????

Last edited 1 miesiąc temu by Wojciech
POPO
Gość
POPO
8 września 2021 22:52

Lepiej lizać d*** Ameryce.
Co ma Ameryka do Taiwanu ? To tylko budowanie wpływów.
Wy to śmieszni jesteście.

Leon
Gość
Leon
9 września 2021 10:49

Bardzo dobrze powiedział.
Mamy być ciągle sumieniem świata kopanym po d… ?!
Może w końcu zadbajmy o własny interes.

Pawiel Chojetzkij
Gość
Pawiel Chojetzkij
9 września 2021 21:58

Hanna Shen, członkini sekty pato-rabina chujeckiego z sekty “zabijmy cały świat”. Może popełnią zbiorowe samobójstwo razem z resztą tej patologicznej sekty, dowodzonej przez żyda chujeckiego?

Pawiel Chojetzkij
Gość
Pawiel Chojetzkij
9 września 2021 22:45

Oto kwintesencja mądrości sekty KNP: https://www.youtube.com/watch?v=quLr8WF6Cx4

Pawiel Chojetzkij
Gość
Pawiel Chojetzkij
9 września 2021 22:52

Czy patologia sekciarzy KNP zaczyna tu rządzić??? http://www.youtube(.)com/watch?v=quLr8WF6Cx4

pawel
Gość
pawel
14 września 2021 06:27

Widzę że niektórzy nawet spać nie mogą bo im Chojecki spod łóżka wychodzi.

POLECAMY