Litwa przeciwko imigrantom z Afganistanu. MSZ: Musimy mówić o jasnej, silnej, konkretnej ochronie granic

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gabrielius Landsbergis.

Gabrielius Landsbergis. / Fot. Flickr/Lithuanian MFA

Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis mówi, że redystrybucja migrantów w krajach Unii Europejskiej nie powinna być priorytetem w debacie na temat wspólnej polityki migracyjnej.

Zobacz także: Mosbacher kontynuuje swoją misję. Będzie pilnować amerykańskiego interesu w Polsce

Dyskusje na temat redystrybucji migrantów ponownie się zintensyfikowały z powodu obaw związanych z napływem migrantów z Afganistanu, który w sierpniu przejęli talibowie.

Musimy najpierw pomóc krajowi, w którym rozpoczął się kryzys, a następnie musimy współpracować z tymi krajami, które są sąsiadami w kraju, w którym kryzys się rozpoczął. Musimy mówić o jasnej, silnej, konkretnej ochronie granic zewnętrznych UE i musimy mówić o powrocie osób, które nielegalnie wjechały do ​​UE do swoich krajów pochodzenia” – powiedział szef litewskiego MSZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według niego nacisk na dzielenie się z migrantami wysyła niebezpieczny sygnał do krajów, z których ludzie wyjeżdżają do Europy.

Kryzysów humanitarnych nie rozwiązuje przyjmowanie wszystkich ludzi, którzy po prostu chcą uciec – powiedział Landsbergis.

Dyskusje na temat wspólnych unijnych przepisów migracyjnych na Litwie nabrały znaczenia w obliczu kryzysu związanego z napływem nielegalnych migrantów z Białorusi.

15min.lt

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY