Dziambor nie zostawia suchej nitki na pomyśle Hołowni!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Dziambor

Artur Dziambor / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Przedstawicielka Polski 2050, Joanna Mucha przedstawiła dzisiaj w radiu Trójka propozycje likwidacji Trybunału Konstytucyjnego i przejęcia jego roli przez Sejm. Warto przypomnieć, że to totalna propozycja podnosiła głos, gdy PiS zamierzał reformować sądownictwo. Zarzucano wówczas partii rządzącej upolitycznianie sądów.
  • W porannej rozmowie dla Trójki, poseł Joanna Mucha stwierdziła, że Polska 2050 proponuje likwidację Trybunału Konstytucyjnego oraz przejęcie jego roli przez Sejm.
  • Partia Szymona Hołowni, zdaniem jej lidera proponuje, jednak aby rolę TK przejęły sądy powszechne.
  • Poseł Konfederacji Artur Dziambor przypomniał koleżance sejmowej, że to totalna opozycja podnosiła lament przy reformach Prawa i Sprawiedliwości, sami proponując jeszcze radykalniejsze rozwiązania.
  • Zobacz także: Justin Trudeau obrzucony kamieniami. Kanada ma dość postępowego premiera?

Poseł Joanna Mucha z Polski 2050 Szymona Hołowni powiedział dzisiaj rano, że jej ugrupowanie polityczne proponuje po pierwsze likwidację Trybunału Konstytucyjnego, a po drugie, że jego funkcję przejmie polski Sejm. Drugą faktyczną opcją jest natomiast reforma Trybunału Konstytucyjnego.

Na stół kładziemy dwie propozycje: pierwsza to likwidacja TK i przejęcie orzekania o konstytucyjności przez Sejm. Drugą opcją jest reforma TK i tu też proponujemy konkretne rozwiązania

– stwierdziła była minister w rządzie Platformy Obywatelskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dziambor wyśmiał propozycję PL2050

Na swój autorski sposób, poseł Konfederacji Artur Dziambor obnażył hipokryzję ugrupowania wchodzącego na polską scenę polityczną. Przypomniał, że to totalna opozycja hamowała reformy w sądownictwie oraz posłowie z tego środowiska aktywnie wspierali ruchy mające na celu podnoszenie protestów przeciwko upolitycznianiu Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej takich pomysłów od PL2050! To jest jeszcze lepsze niż Jaśmina!

– powiedział wiceprezes partii KORWiN, który domagał się więcej kompromitujących stanowisk PL2050.

medianarodowe.com, twitter.com, Radio Trójka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY