Justin Trudeau obrzucony kamieniami. Kanada ma dość postępowego premiera?

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Justin Trudeau został obrzucony kamieniami

Justin Trudeau podczas kampanii wyborczej / fot. Twitter

Żwirem i kamieniami rzucali przeciwnicy premiera Justina Trudeau na jednym z przystanków jego kampanijnej trasy. Przedterminowe wybory w Kanadzie mają odbyć się już 20 września.
  • Pewny swojego poparcia w narodzie, premier Kanady Justin Trudeau ogłosił w połowie sierpnia przedterminowe wybory parlamentarne.
  • Niestety dla niego, przeróżne covidowe obostrzenia i przymus szczepień na COVID-19 spowodowały znaczy spadek poparcia dla liberałów.
  • W sondażach został prześcignięty przez Partię Konserwatystów.
  • Po jednym ze spotkań z wyborcami w browarze jego autobus kampanijny został obrzucony żwirem i kamieniami.
  • W zdarzeniu ucierpiał również sam premier, który został trafiony małym kamieniem, lecz nie doznał uszczerbku na zdrowiu.
  • Zobacz także: Pikieta przed Forum Ekonomicznym! Przeciwnicy szczepionek covidowych utrudniają przejazd gościom

W połowie sierpnia premier Kanady Justin Trudeau ogłosił przedterminowe wybory parlamentarne. Liczył bowiem, że z łatwością uzyska dla swojego ugrupowania większość rządową. Jednak wbrew jego oczekiwaniom, przegrywa obecnie w sondażach przedwyborczych. Przywódca Kanadyjczyków spędza aktywnie czas na kampanii wyborczej, spotykając się ze swoimi wyborcami.

Jedno z takich spotkań nie skończyło się dla Trudeau zbyt przyjemnie. Przeciwnicy obowiązku szczepień przeciwko COVID-19, rozgoryczeni totalitarnymi praktykami rządu w tej sprawie, zaatakowali autobus, którym podróżuje premier Kanady. W kierunku pojazdu poleciały kamienie i żwir. Ponadto Trudeau został trafiony jednym z mniejszych kamieni, jednakże nie został z tego powodu ranny.

Według reportera kanadyjskiego CTV National News, dwie osoby podróżujące autobusem dla mediów zostały obrzucone żwirem. One również nie odniosły obrażeń.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Fatalne wnioski Trudeau

Erin O’Toole, lider opozycyjnej Konserwatywnej Partii Kanady, określił ten incydent jako obrzydliwy. Upomniał on Kanadyjczyków, aby nie dopuszczali się już nigdy więcej przemocy fizycznej wobec dziennikarzy i polityków.

Przemoc polityczna nigdy nie jest usprawiedliwiona, a nasze media muszą być wolne od zastraszania, nękania i przemocy

– napisał rywal Trudeau.

Obowiązkowe szczepienia to powód największych zmartwień premiera Kanady i kluczowa kwestia przed wyborami 20 września. W zeszłym miesiącu rząd ogłosił, że wszyscy urzędnicy muszą zostać zaszczepieni do końca października, w przeciwnym razie ryzykują utratę pracy.

Pasażerowie komercyjnych linii lotniczych, rejsów wycieczkowych i pociągów również muszą być zaszczepieni, aby podróżować. Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień przeciwko COVID-19 na świecie.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY