Policjanci grożą protestem. To już kolejna grupa zawodowa

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policjanci

Polscy policjanci / Fot. Twitter/ MSWiA

Kolejna grupa zawodowa zapowiada protesty. Tym razem są to policjanci, którzy domagają się modernizacji służby i podwyżek.
  • Policjanci liczą, że że MSWiA zdoła przekonać premiera i ministra finansów do realizacji ich postulatów.
  • RMF24.pl: Na razie mowa o tym, że policjanci zamiast mandatów będą dawać pouczenia za łamanie przepisów.
  • Pojawiają się sygnały, że w policjanci kilkudziesięciu miejscach w Polsce już przystąpili do akcji.
  • Zobacz także: Protest ratowników medycznych. “Żołnierze nie zastąpią fachowców”

Jak podaje RMF24.pl, w policji wrze po porozumieniu związków działających w służbach mundurowych z resortem spraw wewnętrznych i administracji ws. podwyżek dla funkcjonariuszy. Policjanci grożą protestem.

– Na piątek zaplanowane zostało spotkanie m.in. szefa policyjnych związkowców z kierownictwem MSWiA, na którym ma zostać przedstawione ultimatum dotyczące kontynuacji programu modernizacji służb mundurowych i dalszych podwyżek; albo modernizacja i podwyżki, albo protest 

– wynika z komunikatu NSZZ Policjantów.

Szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski przekazał PAP, że związkowcy domagają się realizacji dwóch postulatów z porozumienia zawartego pomiędzy stroną społeczną a MSWiA w 2018 r.

– Mam zaufanie do ministra Kamińskiego i ministra Wąsika, bo wiem, że oni robią, co w ich mocy, żeby to porozumienie zostało zrealizowane. Z informacji, jakie otrzymuję, nie ma na to zgody szefa rządu i ministra finansów 

– przekazał Jankowski.

Szef NSZZ Policjantów wierzy, że minister spraw wewnętrznych i administracji przekona premiera i ministra finansów, że „zmierzają złą drogą, utrudniając realizacje postulatów przez MSWiA”.

Policjanci grożą protestem

– Na razie mowa o tym, że policjanci zamiast mandatów będą dawać pouczenia za łamanie przepisów. Skala tej akcji nie jest jednak znana, bo protest ma być oddolną inicjatywą

– podaje RMF24.pl.

Policjanci natomiast informują o niej przez media społecznościowe. 30 tysięcy osób jest na specjalnej grupie wydarzenia. Utworzono też mapę protestu. Widać na niej kilkadziesiąt zaznaczonych komend miejskich i powiatowych, które miały dołączyć do akcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Okazuje się, że szefostwo policyjnego związku twierdzi, że to akcja jedynie wirtualna i jest organizowana przez zdolnych moderatorów.

Władze NSZZP dziwią się krytyce po zawarciu porozumienia z ministerstwem. Ustaliły, że podwyżki wyniosą w tym roku 270 złotych. Problem w tym, że miały wynieść do 650 zł

– informuje RMF24.pl

rmf24.pl, businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY