Talibowie zamordowali ciężarną policjantkę. Do tragedii doszło na oczach rodziny

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/STRINGER

– Talibscy bojownicy w Afganistanie brutalnie pobili i zastrzelili policjantkę w zaawansowanej ciąży – twierdzą świadkowie, do których dotarło BBC News. Wszystko działo się na oczach męża i dziecka kobiety.

Do tragedii doszło w sobotę w afgańskim mieście Firozkah. Z relacji świadków, na które powołuje się BBC wynika, że talibowie zamordowali ciężarną policjantkę w jej własnym domu w Czaghczaran, stolicy prowincji Ghor.

Talibowie zamordowali ciężarną policjantkę

Policjantka o imieniu Banu Negar została związana wraz z mężem i synem przez trzech uzbrojonych mężczyzn, którzy wtargnęli do jej domu. Intruzi dotkliwie pobili kobietę, a ostatecznie zastrzelili.

Rodzina zamordowanej opublikowała w sieci drastyczne obrazy. Widać na nich krew na podłodze i ścianie pokoju oraz ciało kobiety z mocno zniszczoną twarzą. Jak przekazali, policjantka pracowała w miejscowym więzieniu i była w ósmym miesiącu ciąży.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Talibowie zaprzeczają, jakoby mieli coś wspólnego ze śmiercią kobiety. Tę wersję podtrzymał rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid w rozmowie z BBC News.

– Wiemy o tym incydencie. Potwierdzam, że to nie talibowie ją zabili. Śledztwo jest w toku

– zapewnił Mudżahid.

Twierdzi, że zbrodnia na Negar to prawdopodobnie efekt „osobistych porachunków”. Jak podkreślił, talibowie udzielą amnestii wszystkim pracownikom byłego rządu wspieranego przez USA.

W zeszłym tygodniu w Kabulu i w Heracie kobiety protestowały w obronie swoich praw – dostępu do edukacji, możliwości powrotu do pracy i udziału w rządzeniu krajem. Podczas pierwszego rządu talibów zdecydowana większość kobiet i dziewcząt była pozbawiona możliwości pracy i edukacji. W przestrzeni publicznej kobiety mogły przebywać tylko w towarzystwie męskiego krewnego, musiały też nosić burki, które zakrywają całe ciało, w tym twarz.

polsatnews.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY