Rzecznik Białego Domu stosuje „seksizm”? Mocne słowa pod adresem administracji Joe Bidena

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jen Psaki

Jen Psaki / Fot. Flickr

Amerykańska telewizja Fox News przytoczyła 3 września wypowiedzi działaczek różnych organizacji obrony życia krytykujących rzeczniczkę Białego Domu Jen Psaki.
  • Fox News przytoczyła 3 września wypowiedzi działaczek różnych organizacji obrony życia krytykujących rzeczniczkę Białego Domu Jen Psaki. Według nich, rzecznik prasowa Białego Domu stosuje seksizm wobec mężczyzn, którzy wyznają przeciwne poglądy do niej.
  • Dziennikarka katolickiej stacji telewizyjnej EWTN (Eternal Word Television Network) Owen Jensen spytała Psaki: “Kto powinien zająć się nienarodzonym dzieckiem”, na co rzeczniczka odparła, że „to wszystko zależy od kobiety, to są jej decyzje”.
  • W sprawie seksizmu wypowiedziała się również Abby Johnson – była szefowa jednej z klinik proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood, która po swoim nawróceniu stała się obecnie gorliwą obrończynią życia.
  • Zobacz także: Już dziś głosowanie nad przyjęciem stanu wyjątkowego. Sejm uchyli rozporządzenie prezydenta?

Zdaniem kobiet wspierających ideę pro-life, rzecznik Białego Domu stosuje „seksizm” w odniesieniu do mężczyzn, którzy zadają jej niewygodne pytania na temat aborcji. Jako przykład przytoczyły odpowiedź Jen Psaki, na pytanie dziennikarza na temat aborcji.

“Myślę, że jako matka lepiej znam ten temat niż ty ” – powiedziała.

Kobiety stwierdziły, że jej wypowiedź była w stylu Nancy Pelosi, spikerki Izby Reprezentantów, która jako katoliczka zasłynęła m.in. z powiedzenia, że „wie więcej o urodzeniu i wychowaniu dziecka niż papież”.

Dziennikarka katolickiej stacji telewizyjnej EWTN (Eternal Word Television Network) Owen Jensen spytała Psaki: “kto powinien zająć się nienarodzonym dzieckiem, na co rzeczniczka odparła, że „to wszystko zależy od kobiety, to są jej decyzje”.

W dyskusji internetowej głos zabrała Lila Rose z organizacji „Live Action”: „Ależ pani rzeczniczko, ja byłam w ciąży i stale uważam, że ani ja, ani ktokolwiek inny nie ma prawa, aby zabić dziecko. Bycie kobietą czy zajście w ciążę nie daje ci prawa do zabijania dzieci. Kobiety zasługują na coś lepszego niż aborcja. Stanowisko prezydenta USA jest nielogiczne, nienaukowe, niemoralne i od 40 lat błędne”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzecznik Białego Domu oskarżana o seksizm

W sprawie seksizmu wypowiedziała się również Abby Johnson – była szefowa jednej z klinik proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood (Planowane Rodzicielstwo), która po swoim nawróceniu stała się obecnie gorliwą obrończynią życia. Uznała za „głupią argumentację, że mężczyźni nie mają prawa wypowiadać się w sprawie aborcji”. Przypomniała, że to właśnie mężczyźni postanowili zalegalizować aborcję w Stanach Zjednoczonych w 1973 r., kierując się na pewno męskimi opiniami.

„Istotny jest tu jednak fakt, że po prostu nie wzięto wówczas pod uwagę opinii mężczyzn – obrońców życia.  A przecież każdy mężczyzna powinien mieć prawo do wypowiadania się w sprawach swojego dziecka” – napisała była zwolenniczka przerywania ciąży.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY