Łotewski ekspert zachwycony postawą polskiego rządu. Pochwalił za stawianie oporu Łukaszence

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Płot na granicy z Białorusią

Płot na granicy z Białorusią / fot. Twitter/ Mariusz Błaszczak

Łotewski ekspert ds. międzynarodowych Olevs Nikers w rozmowie z Polskim Radiem 24 pochwalił polski rząd za szybką budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią. Dodał, że równoczesne inicjatywy stawiania ogrodzeń na granicy z krajem Aleksandra Łukaszenki, przez Polskę, Łotwę i Litwę były działaniami słusznie podjętymi. W jego oczach Zachód zbyt lekceważąco podchodzi do relacji z Rosją.
  • Polska, Łotwa i Litwa montują równocześnie na swoich granicach z Białorusią wysokie płoty, mające na celu powstrzymanie nielegalnej imigracji.
  • Łotewski ekspert Olevs Nikers w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że Aleksander Łukaszenka prowadzi z naszymi krajami wojnę hybrydową.
  • Pochwalił on Polskę za ambitne podejście i niezwłoczną reakcję na wydarzenia przy granicy polsko-białoruskiej.
  • Zauważył on równie, że Zachód traktuje Rosjan zbyt lekceważąco prowadząc z nimi normalne relacje gospodarcze.
  • Zobacz także: 321 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w zeszły weekend

Reakcja na hybrydową operację Aleksandra Łukaszenki musi być adekwatna do użytych przez niego metod: w tym przypadku to bariera fizyczna uniemożliwi reżimowi w Mińsku realizację jego celów. Dlatego Litwa, Łotwa, Polska, montują ogrodzenia na granicach i wzmacniają straż graniczną

– powiedział Olevs Nikers, dyrektor Baltic Security Foundation.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Łotewski ekspert Instytutu Spraw Międzynarodowych zachwycał się nad obranym przez Polskę, Litwę i Łotwę kierunkiem budowania wysokich ogrodzeń na granicy z Białorusią.

Myślę, że to właśnie robią teraz Łotwa, Polska, montując  ogrodzenie i wzmacniając straż graniczną. Tą samą ścieżką, co Polska, idziemy także na Litwie i na Łotwie. Myślę, że teraz to najlepsze, co możemy zrobić. Powinniśmy nadal podążać w tym kierunku.

– zaznaczył Nikers.

Ekspert podkreślił, że państwa regionu powinny współpracować ze sobą w tej sprawie. Zaznaczył, że trzeba przekazywać naszym partnerom z Unii Europejskiej wiedzę o mechanizmach stosowanych przez reżimy Łukaszenki i Putina i potencjalnych zagrożeniach.

Zauważył, że w państwach Europy Zachodniej mamy często do czynienia ze zbyt optymistycznym wyobrażeniem o współczesnej Rosji.

Myślę, że w niektórych krajach europejskich mamy zbyt często do czynienia z nazbyt optymistyczną wizją Rosji. Dowodzą tego choćby projekty biznesowe, które Niemcy przez cały czas realizują wspólnie z Rosją.

– ocenił łotewski ekspert niebezpieczne postrzeganie Rosjan przez obecny Zachód.

polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY