Cyberatak Rosjan na Bundestag? Niemiecki rząd reaguje

Dodano   3
  Loading
Obrady Bundestagu.

Obrady Bundestagu. / Fot. PAP/EPA/Clemens Bilan

Rosjanie po raz kolejny zaatakowali niemiecki Bundestag. Agencja DPA informuje, że to już 3 w tym roku atak na niemiecki parlament i infrastrukturę informatyczną. Rząd federalny Niemiec ostrzega Kreml przed dalszymi próbami destabilizacji państwa.
  • Rosyjski atak cybernetyczny na infrastrukturę informatyczną niemieckiego parlamentu.
  • Niemiecki rząd ostro zareagował na atak Kremla ostrzegając przed dalszymi próbami destabilizacji państwa.
  • Za kilka tygodni w Niemczech odbędą się kluczowe od blisko dwóch dekad wybory do niemieckiego Bundestagu.
  • Niemcy wybiorą swojego nowego kanclerza w miejsce ustępującej po 16 latach Angeli Merkel.
  • Zobacz także: Rzecznik Białego Domu stosuje „seksizm”? Mocne słowa pod adresem administracji Joe Bidena

Niemiecki rząd dysponuje wiarygodnymi informacjami, zgodnie z którymi niedopuszczalne działania w cyberprzestrzeni można przypisać sprawcom z Rosji lub rosyjskiemu wywiadowi wojskowemu GRU

– poinformowała opinię publiczną rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaapelowała również do Kremla, aby ten zaprzestał dalszych cyberataków na niemiecką infrastrukturę informatyczną. Jednoznacznie podkreśliła, że niemiecki rząd nie będzie tolerować takich ataków, które stanowiąc zagrożenie dla kraju.

Należy również przypomnieć, że pod koniec września u naszych zachodnich sąsiadów odbędą się wybory parlamentarne. Będą one na tyle kluczowe, gdyż zwycięskie ugrupowanie wskaże na nowego kanclerza Niemiec po 16 latach piastowania tego stanowiska przez Angelę Merkel.

Rząd federalny wzywa Rosję do natychmiastowego zaprzestania takich działań – podkreśliła przedstawicielka niemieckiego resortu.

– podkreśliła przedstawicielka niemieckiego rządu.

O tym aspekcie wspomniał polityk Wolnej Partii Demokratycznej – FDP, Konstantin Kuhle. Podkreślił, że te ataki cybernetyczne na infrastrukturę Bundestagu są dla Niemiec ostrzeżeniem, aby lepiej chroniły swoją wewnętrzną integralność demokratyczną oraz Unii Europejskiej.

Rosyjskie służby zaatakowały infrastrukturę cybernetyczną niemieckiego parlamentu na krótko przed wyborami federalnymi. Próby te były do przewidzenia i muszą być dla nas ostrzeżeniem, aby lepiej chronić integralność demokratycznych procesów decyzyjnych w Niemczech i UE!

– napisał Kuhle.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
7 września 2021 01:11

Prędzej czy później banda NATO będzie pokonana. Rodzina Tarabićów nigdy się w przewidywaniach nie myliła. Przewidywała wszystko trafnie od XIX w. Niedawno Zmarły Jovo Tarabić przewidział, że Rosja wygra “wielką wojnę” i Serbia odzyska Kosowo i Metohiję. I jeszcze napiszę, że kiedyś źle oceniałem Putina jako germanofila. Rzeczywiście lubi kulturę niemiecką, którą poznał w pracy jako oficer wywiadu KGB. Jednak widać, że tu z nimi negocjuje, daje kwiaty Merkel a służbą poleca robić swoje:)

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
7 września 2021 01:12

tzn. służbom:)

Mario
Gość
Mario
7 września 2021 10:29

Jeśli zostali złapani to znaczy, że specjalnie dali się złapać. Ciekawe co zrobili drugą ręką 🙂

POLECAMY