Niedzielski twierdzi, że chciał spotkać się z szefem Porozumienia Rezydentów. Szaraniec: Nie otrzymałem zaproszenia

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niedzielski zapowiada kolejną falę epidemii koronawirusa

Minister Zdrowia Adam Niedzielski / fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Coraz głośniej o proteście ratowników medycznych. O ten temat został zapytany podczas wywiadu w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. Powiedział on, że zaprosił szefa Porozumienia Rezydentów na spotkanie, ale ten odmówił. Szef PR, Wojciech Szaraniec zaprzeczył, jakoby miał otrzymać takie zaproszenie.

31 sierpnia Porozumienie Rezydentów poinformowało na swoim profilu na Facebooku o zmianie na stanowisku przewodniczącego zarządu. Piotra Pisulę zastąpił Wojciech Szaraniec.

Zaprosiłem szefa Porozumienia Rezydentów do siebie, odmówił mi. Ale to zaproszenie jest otwarte – powiedział Niedzielski w programie “Sprawdzam” w TVN24.

Słowa ministra zdrowia szybko skontrował obecny szef Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec.

Niestety nie dostałem żadnego zaproszenia – napisał na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Biuro prasowe wojewody mazowieckiego poinformowało, że według stanu na 3 września, w województwie mazowieckim nie wyjechały 43 zespoły ratownictwa medycznego, z czego 38 z rejonu Warszawy. Ratownicy wezmą udział w manifestacji pracowników ochrony zdrowia, która 11 września odbędzie się w Warszawie. Wojewoda mazowiecki poprosił MON o oddelegowanie żołnierzy „posiadających kwalifikacje ratownika medycznego lub pielęgniarki systemu, wynikające z przepisów ustawy z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, do zapewnienia obsady dyżurowej w 40 zespołach ratownictwa medycznego w terminie od 2 do 16 września br. z możliwością przedłużenia do 30 września”.

wp.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY