Zaprezentowano najszybszy pociąg w Chinach. Ta szybkość powala

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pociąg Maglev

Pociąg Maglev / fot. You Tube/ SciNews

W Chinach zaprezentowano nowy prototyp szybkiego pociągu. Maglev może rozwinąć prędkość nawet 620 km na godzinę.
  • Po raz pierwszy Magleva zaprezentowano już w styczniu w Chengdu w prowincji Syczuan. Uniwersyteccy naukowcy specjalnie zbudowali 165 metrów torów, aby zademonstrować, jak będzie wyglądał pojazd.
  • Chiny mają największą na świecie szybką kolej magnetyczną, która rozciąga się na ponad 37 tys. km. Kraj ten słynie również z najszybszego komercyjnego pociągu.
  • Na początku 2021 roku zaprezentowano również wyjątkowy pociąg CR400AF-G. Może on poruszać się z prędkością 350 km na godzinę przy temperaturze sięgającej nawet -40 stopni Celsjusza. 
  • Zobacz także: Izrael. Będzie obowiązkowa trzecia dawka szczepionki.

Elegancki, jak piszą media, prototyp pociągu ma długość 21 metrów. Po raz pierwszy zaprezentowano go już w styczniu w Chengdu w prowincji Syczuan. Uniwersyteccy naukowcy specjalnie zbudowali 165 metrów torów, aby zademonstrować, jak będzie wyglądał pojazd – informuje agencja Xinhua. Maglev to najszybszy pociąg w Chinach, który nadal pozostaje w fazie produkcji oraz badań.

Obserwując Magleva ma się wrażenie, jakby pociąg unosił się na magnesowych torach.

Profesor He Chuan, który pracował nad prototypem, powiedział dziennikarzom, że pociąg może w pełni zacząć działać w ciągu od 3 do 10 lat.

“Syczuan ma bogate zasoby rzadkich surowców, co jest bardzo korzystne dla naszej budowy torów z magnesami, umożliwiając w ten sposób szybszy rozwój eksperymentów” – zaznaczył.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najszybszy pociąg w Chinach

Chiny mają największą na świecie szybką kolej magnetyczną, która rozciąga się na ponad 37 tys. km. Kraj ten słynie również z najszybszego komercyjnego pociągu. Gdy zostanie oddany do użytku, Maglev rozwinie prędkość do nawet 620 km/h.

Pierwszy Maglev zaczął działać w Chinach już w 2003 roku. Jego maksymalna prędkość wynosiła wówczas 431 km na godzinę. Pociąg łączył lotniska Shanghai Pudong i Longyang Road we wschodniej części Szanghaju.

Chiny planują dalsze ulepszenia infrastruktury szybkiej kolei magnetycznej przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w 2022 roku, które odbędą się w Pekinie. W zeszłym roku w kraju zaprezentowano nową 174-kilometrową linię, łączącą Pekin z Zhangjiakou. Czas podróży między miastami został skrócony z trzech godzin do zaledwie 47 minut.

Na początku 2021 roku zaprezentowano również wyjątkowy pociąg CR400AF-G. Może on poruszać się z prędkością 350 km na godzinę przy temperaturze sięgającej nawet -40 stopni Celsjusza. Maszyna będzie kursować na trasach między Pekinem, Shenyang i Harbinem. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY