Izrael. Będzie obowiązkowa trzecia dawka szczepionki.

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie na koronawirusa.

Szczepienie na koronawirusa. / Fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W związku z dużą ilością przypadków zakażeń COVID-19 w Izraelu, tamtejszy rząd poinformował o wykonywaniu trzeciej dawki szczepienia. Jednocześnie przekazali, że osoby, które nie przystąpią do kolejnych szczepień, będą musiały liczyć się z poważnymi ograniczeniami m.in. w podróżowaniu czy jedzeniu poza domem.
  • Izraelski rząd wprowadza trzecią dawkę szczepień preparatem Pfizer-BioNTech.
  • Osoby niezaszczepione w pełni (tj. trzema dawkami) spotkają się z ograniczeniami w sferze m.in. podróżowania.
  • – Aktualizujemy co to znaczy być zaszczepionym – ogłosił na konferencji prasowej odpowiedzialny za walkę z pandemią przedstawiciel władz, prof. Salman Zarka
  • Zobacz także: 5 września Dniem Solidarności z Afgańczykami

Trzecia dawka szczepionki

W niedzielę w Izraelu odbyła się konferencja prasowa, na której głos zabrał odpowiedzialny za walkę z pandemią przedstawiciel władz prof. Salman Zarka. Powiedział on o nowej polityce rządu, a także o potrzebie uzupełnienia odporności trzecią dawką preparatu. – Aktualizujemy co to znaczy być zaszczepionym – dodał. Nacisk na izraelskich obywateli jest o tyle duży, że już zostały ogłoszone częściowe ograniczenia, z którymi spotkają się osoby niedecydujące się na przyjęcie trzeciej dawki. Mowa tu o ograniczeniach w podróżowaniu, jedzeniu poza domem, czy innych zajęciach.

Jednocześnie zaznaczyli, że obecni posiadacze paszportów covidowych stracą tzw. zieloną przepustkę, jeżeli nie otrzymają trzeciej dawki preparatu Pfizer-BioNTech w ciągu sześciu miesięcy od drugiej dawki. Nowe zasady ważności przepustki covidowej będą obowiązywać od 1 października bieżącego roku.

Badania izraelskiego ministerstwa zdrowia

Izraelskie ministerstwo zdrowia opublikowało w niedzielę badanie dotyczące trzeciej dawki szczepionki. Według nich osoby, które w ciągu 12 dni przyjęły trzecią dawkę preparatu, są dziesięciokrotnie mniej narażone na ciężki przebieg choroby. Ponadto stwierdzono także, że są 11 razy mniej narażeni na zakażenie innych osób. Efekty badań naukowcy zestawili z osobami zaszczepionymi jedynie dwoma dawkami.

Pytani o potrzebę powtarzania szczepień, izraelscy urzędnicy ds. zdrowia przyznali, że nie wiedzą, czy będą konieczne dalsze dawki. Aktualnie osobami uprawnionymi w Izraelu do otrzymania trzeciej dawki, są osoby w wieku powyżej 12 lat. Kolejnym warunkiem jest przyjęcie drugiej dawki szczepień w odstępie co najmniej 5 miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wsj.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY