NAJNOWSZY SONDAŻ. Sprawdź, która partia odnotowała największy spadek poparcia

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
posiedzenie Sejmu

posiedzenie Sejmu / Fot. Wikimedia Commons

Z nowego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość.
  • Sondaż wykonano w pracowni United Surveys na zlecenie RMF FM oraz “Dziennika Gazety Prawnej”
  • Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość.
  • Największym przegranym okazała się Polska 2050 Szymona Hołowni, która straciła połowę poparcia. Ruch polityczny spadł z sondażowego podium po raz pierwszy od kilkunastu tygodni.
  • Zobacz także: UE ws. praworządności: Sytuacja w Polsce nie poprawia się. Mocna odpowiedź Patryka Jakiego

Najnowszy sondaż wskazuje, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, większość badanych wzięłaby w nich udział. Do urn poszłoby ponad 56 proc. respondentów.

O ponad 20 punktów procentowych mniejsza jest grupa respondentów, którzy nie zadeklarowali udziału w wyborach. To w sumie 34,6 proc. badanych. 8,8 proc. stwierdziło, że nie wie, na kogo by głosowała lub trudno im coś powiedzieć w tym temacie.

Najnowszy sondaż wskazuje nowe tendencje na polskiej scenie politycznej

Zdecydowanym liderem w sondażu jest partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 37,1 proc. badanych. Taki wynik oznacza wzrost poparcia tej formacji o 4 pkt. proc. w porównaniu do badania sprzed miesiąca.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25 proc. biorących udział w badaniu. To skok o ponad 6 punktów procentowych w porównaniu z lipcowymi badaniami (18,6 proc.).

Podium zamyka tym razem nie partia Szymona Hołowni, lecz Lewica, która otrzymała wynik 9 proc. Badanie wskazuje, że ugrupowanie zanotowało wzrost w porównaniu z lipcem, kiedy to otrzymało 7,8 proc.

Kolejne miejsce przypada Polsce 2050 Szymona Hołowni, którą popiera 8,4 proc. respondentów. Taki wynik oznacza spadek o blisko 8 pkt. (poprzednio 16,6 proc.). Na Konfederację wskazało 8,1 proc. To wzrost o około 1 punkt procentowy.

Mniej wyborców popiera PSL-Koalicję Polską. W poprzednim sondażu chęć głosowania na tę formację wyraziło 6 proc. badanych, dziś jest to tylko 4,5 proc.

7,9 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. W lipcu było to 11 proc.

Sondaż zrealizowano 31 sierpnia techniką wywiadu telefonicznego CATI na losowej, ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY