Episkopat: 5 września Dniem Solidarności z Afgańczykami

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
abp Stanisław Gądecki

abp Stanisław Gądecki / fot. eKAI.pl

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp metropolita poznański Stanisław Gądecki, ogłosił najbliższą niedzielę 5 września Dniem Solidarności z Afgańczykami. Inicjatywę organizacji zbiórki i pomocy materialnej na rzecz poszkodowanych Afgańczyków, jednogłośnie poparli biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze 25 sierpnia.
  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 5 września br. Dniem Solidarności z Afgańczykami
  • Zaapelował także, by po Mszach Świętych zorganizować przy kościołach zbiórki pieniężne na pomoc materialną dla Afgańczyków
  • – Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – napisał w apelu przewodniczący KEP
  • Zobacz także: Ordo Iuris: Polska nie ma obowiązku przyjmowania nielegalnych imigrantów

Apel przewodniczącego KEP

Biskupi zgromadzeni 25 sierpnia na Jasnej Górze podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, pozytywnie przyjęli inicjatywę zorganizowania ogólnopolskiej zbiórki mającej na celu pomoc Afgańczykom. Z tego powodu przewodniczący KEP, abp metropolita poznański Stanisław Gądecki, ogłosił najbliższą niedzielę 5 września Dniem Solidarności z Afgańczykami.

W swoim apelu poprosił, by tego dnia w czasie modlitwy powszechnej, prosić Boga o pokój w Afganistanie. Jednocześnie zaapelował o modlitwę w intencji Afgańczyków i zachęcił do organizacji zbiórek pieniężnych przy kościołach.

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by “modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

Napisał w apelu abp Stanisław Gądecki.

Pomoc ze strony Caritasu

W pomoc Afgańczykom zaangażował się Caritas Polska. Nikt nie wie, jak rozwinie się sytuacja. Wiadomo jednak, że ci, którzy starają się uciec, potrzebują pilnej pomocy humanitarnej. Jedzenie, woda, środki higieniczne, ubrania i koce, tymczasowa infrastruktura sanitarna – są im potrzebne, aby mogli przetrwać najbliższy, najtrudniejszy czas. Dlatego organizujemy wsparcie z myślą o tysiącach ludzi, w tym licznych rodzinach, będących w drodze do nowego, nieznanego jeszcze domu – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki.

Jak zapewnił abp Stanisław Gądecki, Caritas Polska we współpracy z Caritas w Pakistanie, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla ok. 1500 rodzin. Dodał, że w Polsce obecnie działają ośrodki pomocy dla uchodźców. Są to m. in. Centra Migrantów i Uchodźców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

episkopat.pl, eKAI.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY