Małżeństwa jednopłciowe? Wałęsa: Niech sobie wymyślą inną nazwę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa / Fot. Wikimedia Commons

Wałęsa był pytany w Radiu Zet o dyskutowaną w Polsce od lat kwestię legalizacji związków homoseksualnych w kontekście deklaracji, jakie padły w piątek podczas zjazdu Campus Polska Przyszłości. Porównał też funkcjonariuszy Straży Granicznej do hitlerowców.

Lech Wałęsa pytany w Radiu ZET o małżeństwa jednopłciowe stwierdził, że „małżeństwo” to związek kobiety i mężczyzny. Stwierdził, że jeśli uda się wypracować inną nazwę „to wszystko będzie okej”.

– Mogę zadeklarować, że jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce

– zapewnił.

Zdaniem byłego prezydenta „małżeństwo” można definiować jedynie jako związek kobiety i mężczyzny. Powiedział, że małżeństwo ma swoją tradycję i „nikt do małżeństwa podszywać się nie będzie”.

– Niech sobie wymyślą inną nazwę i nie wolno im przeszkadzać, trzeba pozwolić. Ale nie „małżeństwo”. Małżeństwo to kobieta z mężczyzną. Koniec, kropka

– skomentował Wałęsa.

Porównuje Straż Graniczną do hitlerowców

Były prezydent poruszył również temat imigrantów koczujących na granicy z Białorusią.  Stwierdził, że funkcjonariusze Straży Granicznej wykonują rozkazy „jak hitlerowcy”.Na uwagę prowadzącej, że hitlerowcy mordowali ludzi odpowiedział: „A czy tu nie dojdzie do morderstwa?”.

– Poczekajmy, ja przewiduję, że dojdzie. I co wtedy powiemy? Rozkazy wykonywaliśmy

– odpowiedział Wałęsa.

Jego zdaniem „ci dowódcy później się wymigają i tak to będzie, jak padną ofiary”.

radiozet.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY