Duda wstrzymał się na razie z decyzją ws. stanu wyjątkowego. „Antypolskie działania” opozycji

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda / Fot. Radosław Czarnecki Wikimedia Commons

Prezydent Andrzej Duda wstrzymał się na razie z decyzją dotyczącą wprowadzenia stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym. Skrytykował działania niektórych przedstawicieli opozycji.
  • Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie.
  • Prezydent: Decyzji proszę się spodziewać w najbliższym czasie.
  • Duda skrytykował niektórych przedstawicieli opozycji. „To jest to działanie antypolskie. Nie waham się tego powiedzieć.”
  • Zobacz także: PILNE! Rząd składa wniosek do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego

Andrzej Duda zaznaczył, że atakowanie tych, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, są działaniem nieodpowiedzialnym. Działania niektórych przedstawicieli opozycji ocenił jako antypolskie.

Prezydent wstrzymuje się na razie z decyzją dotyczącą wprowadzenia stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie województw podlaskiego i lubelskiego.

Te inicjatywy ze strony rządowej są przeze mnie bardzo poważnie rozważane. Analizujemy w szczegółach uchwałę, którą przyjęła Rada Ministrów, dot. wprowadzenia w pasie granicznym stanu wyjątkowego. Decyzji proszę się spodziewać w najbliższym czasie

– powiedział Andrzej Duda.

„Antypolskie działania”

Prezydent skrytykował niektórych przedstawicieli opozycji i stwierdził, że „zachowują się w sposób nieodpowiedzialny”.

Widzieliśmy te przypadki ostatnio. Proszę państwa, no, proszę wybaczyć, ale jeśli przedstawiciel opozycji próbuje wymusić na polskich władzach, że nie będą realizowały postanowień polskiej konstytucji, która nakłada na nie obowiązek strzeżenia państwa, bezpieczeństwa obywateli, a także granic Rzeczypospolitej, ci sami, którzy atakują nas przed instytucjami Unii Europejskiej, (…) to jest to działanie antypolskie. Nie waham się tego powiedzieć

– zaznaczył Andrzej Duda.

Wniosek o stan wyjątkowy

Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie części województw lubelskiego i podlaskiego. Obejmie on 115 miejscowości w województwie podlaskim i 68 miejscowości w województwie lubelskim. Dziś dokument trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli uzna on, że wprowadzenie stanu wyjątkowego jest zasadne, uchwała natychmiast wejdzie w życie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gazeta.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY