WHO straszy tysiącami zgonów. Organizacja domaga się zwiększenia wskaźnika zaszczepionych

Dodano   3  
  Loading
Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa / Fot. PAP/EPA/Abir Sultan

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że do 1 grudnia w regionie europejskim umrze ponad 250 tysięcy ludzi, którzy zachorowali na koronawirusa. Dyrektor WHO na obszar europejski, Hans Kluge informuje, że wskaźnik nowo zaszczepionych osób spadł w ostatnim czasie o 14 procent.
  • Przed zapowiadaną przez światowe rządy i media czwartą falą epidemii koronawirusa głos w sprawie szczepień zabrał dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia na Europę.
  • Belgijski doktor medycyny Hans Kluge oświadczył, że w regionie europejskim, w tym w Izraelu, Rosji i Turcji o 14 procent spadła liczba nowych szczepień.
  • Wspomniał on, że do tej pory na koronawirusa zmarło przeszło 1,3 miliona ofiar oraz przewiduje, że do 1 grudnia ich liczba wzrośnie o kolejne ćwierć miliona.
  • Zobacz także: Izrael wprowadza powszechne szczepienie trzecią dawką preparatu przeciw COVID-19

Dyrektor WHO na region europejski Hans Kluge zauważył, że organizacja zanotowała 14 procentowy spadek wykonywanych szczepień przeciwko COVID-19. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy odpowiada brak dostatecznej ilości preparatów w niektórych krajach, a także wzrastająca niechęć do dopuszczonych warunkowo szczepionek wśród europejskiego społeczeństwa.

Prawie połowa osób w Europy przeszła już pełen cykl szczepień, w Unii Europejskiej – 58,7 proc. populacji. Istnieją jednak duże różnice między poszczególnymi państwami; w całej Europie pełne szczepienia przyjęło trzy czwarte pracowników medycznych, ale w niektórych krajach tylko 10 proc. z nich

– informuje Światowa Organizacja Zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Poinformował on także o liczbie ofiar, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. Przewiduje on, że do początku grudnia bieżącego roku umrze kolejnych ponad 230 tysięcy osób.

W regionie Europy pandemia Covid-19 pochłonęła już 1,3 mln ofiar, a według wiarygodnych przewidywań do 1 grudnia umrze kolejnych 236 tys. chorych

– straszył belgijski dyrektor WHO na Europę.

Europejski region WHO, oprócz państw geograficznej Europy obejmuje także Izrael, całe terytorium Rosji i Turcji oraz postsowieckie kraje Azji Centralnej i Kaukazu.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Modeo
Gość
Modeo
30 sierpnia 2021 20:59

WHO to organizacja przestępcza, która powinna zostać natychmiast zdelegalizowana, a jej kierownictwo powinno stanąć przed sądem.

Erwin
Gość
Erwin
31 sierpnia 2021 07:38

Walcie sie globalistyczni zlodzieje.. Powazam bardziej Lukaszenke niz kmiota Morawieckiego i spolke . Lukasznece zaoferowano USD 940 MILIONOW co oficjalnie przyznal za wprowadzenie lockdownow i przymusu noszenia kagancow (lub maseczek) Lukaszenko ich olal razem z ich propozycja.
Jestem ciekaw ile gotowki rzad pisu dostal za niszczenie Polski i Polakow, bo za darmo na pewno nie ruinuja klasy sredniej. A pozniej jakies socjalistyczne “nowe lady”.

Erwin
Gość
Erwin
31 sierpnia 2021 07:40

Zeby plan wykonac mozecie szczepis slupy telefoniczne

POLECAMY