Talibowie w afgańskiej telewizji. Uzbrojeni otoczyli prezentera wiadomości

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Talibowie w telewizji

Talibowie otoczyli prezentera w studiu telewizyjnym / Fot. Twitter/ Kian Sharifi

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym pokazano uzbrojonych bojowników w studiu telewizyjnym. Stoją oni wokół prezentera, który w ich obecności odczytuje komunikat.
  • Na nagraniu prezenter mówi m.in. o upadku rządu prezydenta Aszrafa Ghaniego. 
  • Wzywa też obywateli, aby nie obawiali się talibów i z nimi współpracowali.
  • Dziennikarka BBC: Tak teraz wygląda debata polityczna w afgańskiej telewizji, a talibscy żołnierze czuwają nad gospodarzem.
  • Zobacz także: Afganistan: Odwetowy atak rakietowy na lotnisko w Kabulu

Film, na którym widać uzbrojonych talibów, którzy otoczyli prezentera w afgańskiej telewizji udostępniła na Twitterze m.in. Yalda Hakim, dziennikarka BBC.

Na nagraniu możemy zobaczyć prezentera w studiu otoczonego przez kilku uzbrojonych bojowników. W ich obecności dziennikarz odczytuje specjalny komunikat i mówi m.in. o upadku rządu prezydenta Aszrafa Ghaniego. Wzywa też obywateli Afganistanu, żeby współpracowali z talibami i zapewnia, że „nie powinni się bać”.

Yalda Hakim zaprezentowaną scenę opisała jako „surrealistyczną”.

– Tak teraz wygląda debata polityczna w afgańskiej telewizji, a talibscy żołnierze czuwają nad gospodarzem. Prezenter mówi o upadku rządu Aszrafa Ghaniego oraz że Islamski Emirat przekonuje, iż Afgańczycy nie powinni się bać

– napisała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z kolei Kian Sharifi z BBC udostępnił dłuższy fragment materiału, w którym widać też moment wywiadu z jednym z przedstawicieli talibów.

Talibowie tłumia wolne media i terroryzują dziennikarzy. Niedawno pojawiła się informacja, że talibscy bojownicy zabili członka rodziny dziennikarza Deutsche Welle, a drugiego ciężko ranili. Talibowie podobno chodzili od domu do domu szukając korespondenta DW. Nie wiedzieli, że mężczyzna jest już w Niemczech.

natemat.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY