Były senator PO skazany. Pinior pójdzie do więzienia?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
senator PO

Józef Pinior / fot. wikimedia commons

Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Skazany został również jego były asystent.
  • W poniedziałek wrocławski sąd ogłosił wyrok w procesie byłego senatora Józefa Piniora.
  • Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w swoich zeznaniach majątkowych.
  • W marcu zarówno Pinior, jak i jego asystent, zostali już prawomocnie skazani przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie.
  • Zobacz także: Izrael wprowadza powszechne szczepienie trzecią dawką preparatu przeciw COVID-19

W poniedziałek wrocławski sąd ogłosił wyrok w procesie, w którym oprócz byłego senatora Józefa Piniora i jego byłego asystenta Jarosława Wardęgi (obaj godzą się na podawanie nazwisk) oskarżonych było też 14 innych osób podejrzanych o wręczanie łapówek lub proponujących pieniądze za załatwienie spraw. Były senator PO został skazany, jednak wyrok nie jest prawomocny.

Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w swoich zeznaniach majątkowych, w których nie wykazywał przyjmowanych kwot. Jego były asystent za korupcję usłyszał wyrok 5 lat więzienia. Sąd we Wrocławiu nie zawiesił im warunkowo wykonania tych kar.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W marcu były senator PO został skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Miało to jednak miejsce w innym procesie. Piniorowi Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na wniosek jego obrońców zezwolił ostatecznie na odbywanie kary więzienia w warunkach domowych.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY