Bezpłatne mieszkania dla 20 tys. afgańskich uchodźców. Airbnb zadeklarował pomoc

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Afgańczycy

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Mariscal

Portal Airbnb, który umożliwia wynajem lokali dla turystów, zobowiązał się zapewnić bezpłatne mieszkania dla 20 tys. afgańskich uchodźców. Prezes firmy zaznaczył, że to jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów.
  • Program ma rozpocząć się natychmiast, a firma pokryje wszelkie koszty wynajmu.
  • Prezes firmy: Mam nadzieję, że to zainspiruje innych liderów biznesu do zrobienia tego samego.
  • Burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany przekazał, że przygotował 5 mieszkań dla uchodźców z Afganistanu.
  • Zobacz także: Joe Biden spotkał się z rodzinami poległych żołnierzy w Afganistanie

Airbnb zadeklarował się, że zapłaci za wynajem lokali, których właściciele zdecydują się ugościć w nich uchodźców z Afganistanu. Dyrektor generalny firmy Brian Chesky powiedział, że program rozpocznie się natychmiast, natomiast Airbnb za wszystko zapłaci.

– Przesiedlenie uchodźców z Afganistanu przemieszczanie ich na terytorium USA i innych krajów to jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów. Czujemy się odpowiedzialni, by jako firma podjąć odpowiednie działania

– zaznaczył Chesky na Twitterze.

Chesky zapowiedział, że firma będzie ściśle współpracować z organizacjami pozarządowymi i oraz organizacją non-profit, Airbnb.org, która zapewnia mieszkania osobom, które ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych i innych kryzysów.

– Mam nadzieję, że to zainspiruje innych liderów biznesu do zrobienia tego samego. Nie ma czasu do stracenia

– napisał Chesky na Twitterze.

W wywiadzie dla CNN przypomniał, że taka forma pomocy potrzebującym, nie jest nowością dla Airbnb. Od lat firma pomaga osobom, które straciły domy na przykład w wyniku katastrof naturalnych, a uchodźców gości już od 4 lat.

Mieszkania dla uchodźców w Warszawie

Tymczasem burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk poinformował, że przygotował 5 mieszkań dla uchodźców z Afganistanu, którzy współpracowali z Polskim Kontyngentem Wojskowym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy, zapewniła, że stolica będzie realizować program wsparcia cudzoziemców. Pomoże im m.in. w poszukiwaniu i podjęciu pracy. Dodatkowo przystąpi do przygotowania zasobu mieszkaniowego na cele wsparcia uchodźców z Afganistanu.

– W ciągu kilku tygodni będziemy w stanie przygotować 10 mieszkań, a następnie przez kolejne miesiące dalsze mieszkania, które wymagają remontów. Dodatkowo będziemy zapewniać kursy językowe i pomoc w znalezieniu pracy dla rodziców, a dla młodszych dzieci miejsca w żłobkach, przedszkolach 

– przekazuje Machnowska-Góra.

money.pl, warszawa.naszemiasto.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY