Hołownia zmierzy się z problemem wizerunkowym? Satanista zadeklarował swoje wsparcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nergal

Nergal / /Julien Reynaud/APS-Medias /PAP/Abaca

W wywiadzie dla Krytyki Politycznej, Adam Darski pochwalił Szymona Hołownię za wprowadzanie postulatów dotyczących rozdziału państwa od Kościoła. Zadeklarował również, że mógłby w przyszłości zagłosować na lidera Polski 2050.

Znany z niszczenia Pisma Świętego i obrażania milionów katolików w Polsce, Adam Darski ps. Nergal w wywiadzie dla Krytyki Politycznej nie ukrywał swojego zachwytu nad postacią Szymona Hołowni. W jego opinii polskie społeczeństwo miało się stać zakładnikiem fanatyków religijnych. Zmienić to miałby lider Polski 2050, który w przeszłości działał bardzo aktywnie na polu Kościoła Katolickiego.

Hołownia nadzieją ateistów?

Nergal uważa, że Szymon Hołownia pomimo swojego katolicyzmu ma być dla niego przystępnym reprezentantem Kościoła. Jego zdaniem Hołownia stał się merytorycznym politykiem, który ma mówić mądrze, a jego myśli są łatwo przyswajalne przez ludzi.

Nie wypieram się tego. Napisanie biografii Boga to dla mnie absurdalna abstrakcja. Mimo to uważam, że Szymon Hołownia idzie jak burza po swoje i jest obecnie jednym z najlepiej przygotowanych merytorycznie polityków w Polsce, który mówi całkiem mądre rzeczy, prosto z głowy i serca, nie czyta z kartki. Takiego chrześcijańskiego oratora szanuję, mimo ideologicznych różnic

– tłumaczył Nergal.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Stwierdził również, że podejście Szymona Hołowni do aborcji jest dla niego znakiem, że teoretycznie po prawej stronie istnieją politycy, z którymi mógłby się zgodzić.

Tak. zaraz obok Rafała Trzaskowskiego. Wierzę w szczerość jego postulatów, kiedy mówi chociażby o konieczności rozdziału państwa od Kościoła. Słyszę, że jako zatwardziały katolik nie zgadza się z aborcją, ale jednocześnie chce, by o prawach reprodukcyjnych decydowali obywatele i obywatelki. Dla mnie to znak, że ktoś z drugiej strony barykady przynajmniej stara się mówić ludzkim głosem

– podkreślił muzyk.

To nie pierwszy raz, kiedy Nergal pozytywnie wypowiedział się o Szymonie Hołowni. Wcześniej przyznał, że jedynie lider Polski 2050 może oderwać Kościół od państwa.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY