“Warto rozmawiać” nie wróci do TVP. Kurski złożył jasną deklarację

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski / Janek Pospieszalski #WARTO

Jesienna ramówka Telewizji Polskiej nie obejmuje wykluczonego w kwietniu programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Prezes TVP, Jacek Kurski twierdzi, że "Pospieszalski sam się wykluczył napędzając antyszczepionkową histerię."
  • We środę Telewizja Polska zaprezentowała swoją jesienną ramówkę.
  • Program Jana Pospieszalskiego pt. “Warto rozmawiać” nie znajdzie się wśród jesiennych propozycji Telewizji Polskiej. Jacek Kurski stwierdził, że Pospieszalski sam wykluczył się z TVP z powodu “histerii antyszczepionkowej” oraz krytyki rządu.
  • Prowadzący “Warto rozmawiać” założył swój własny kanał na You Tube, jednak nie porzuca nadziei na powrót do TVP.
  • Zobacz także: Legendarny muzyk Charlie Watts nie żyje. Miał 80 lat

12 kwietnia br. wyemitowano odcinek „Warto rozmawiać”, w którym Jan Pospieszalski i zaproszeni goście (lekarze, prawnik i publicysta) krytycznie oceniali przyjętą przez rząd strategię walki z epidemii.  Opinie, które padały w programie oburzyły Joannę Lichocką, posłankę PiS i członkinię Rady Mediów Narodowych. W tej chwili już wiadomo, że program “Warto rozmawiać” nie wróci do ramówki TVP. Informację o tym fakcie przekazał sam prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

“Warto rozmawiać” nie wróci do ramówki TVP

Zapytaliśmy Jacka Kurskiego, czy jesienią Pospieszalski wróci do TVP, lecz prezes publicznego nadawcy jasno stwierdził: powrotu na antenę, przynajmniej na razie, nie będzie.

“Myślę, że Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią. Trudno: był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji „Warto rozmawiać”, a także samego prowadzącego, nastąpił zupełny „odpał” w tej sprawie” – mówi nam Jacek Kurski.

W swojej wypowiedzi odniósł się do uruchomienia przez Pospieszalskiego kanału na YouTube. Publikuje na nim cyklicznie materiały zawierające alternatywne informację o szczepieniach. Pospieszalski znany jest również ze swojej krytyki dla rządowej strategii walki z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zdaniem Jacka Kurskiego „trudno wymagać od ludzi zastosowania się do rygorów walki pandemią, a jednocześnie ostentacyjnie promować ludzi, którzy robią sobie z tego kpiny”.

“Musi być jakaś społeczna dyscyplina. Jeżeli telewizja publiczna będzie nawoływać i sama wmawiać ludziom, że to co proponuje władza w rozprawie z koronawirusem, jest błędem – to nic z tego nie będzie. Cała walka, cały wysiłek pójdzie na marne. To pewna nieodpowiedzialność. Janek Pospieszalski sam się zatem wypisał z publicznej telewizji” – podkreśla szef Telewizji Polskiej.

Nie wyklucza jednak, że z czasem Jan Pospieszalski i jego audycja wrócą na antenę.

“Nigdy nie mów nigdy. Ale nagrywanie przez niego tej produkcji antyszczepionkowych jest prowokacją. Nie ma tu mowy o cenzurze: to on ocenzurował drugą stronę w kwietniowym programie. Tam w ogóle nie było stanowiska rządu, zaprezentował tylko jedną stronę” – mówi Kurski.

Pospieszalski z nadzieją na powrót do TVP

W podobnym tonie wypowiada się też Jan Pospieszalski.

“Nie porzucam nadziei, że wrócę z programem na antenę TVP” – mówił mam dziennikarz kilka tygodni temu.

Jednocześnie jednak wraz z Janem Pawlickim uruchomili kanał na YouTube – „Janek Pospieszalski #WARTO”. To pierwszy krok do zbudowania nowej marki: Warto.Media. W planach Pospieszalski ma m.in. produkcję filmów, podcastów radiowe i organizację wydarzeń artystycznych, a także rozszerzenie youtube’owego kanału. Filmy mają być nagrywane w profesjonalnym studiu, z czasem pojawić się mają także inne formy, jak radiowe podcasty. Jeszcze w lipcu Pospieszalski na swoim facebookowym profilu informował, że audycja może powrócić w jesiennej ramówce.

“Podobno mamy wrócić we wrześniu. Mówię „podobno”, dlatego że prezes Jacek Kurski kilkakrotnie zmieniał zdanie. Teraz napisał odręczną notatkę na jednym z pism, które producent programu wystosował do zarządu i mamy wracać od września” – stwierdził.

Zaznaczył jednak, że „niestety żadne inne działania, żadne inne konkretne decyzje nie przybliżają powrotu programu ‘Warto rozmawiać’ w ramówkę telewizji”.

“Czekamy na konkrety. Miejmy nadzieję, że program wróci” – podkreślił na koniec.

W tej chwili wiadomo już, że “Warto rozmawiać” nie wróci w paśmie jesiennym Telewizji Polskiej.

W środę Telewizja Polska zaprezentowała swoją jesienną ramówkę. Na głównych antenach pokaże trzy nowości: show „You can dance – nowa generacja”, serial „Remiza” i cykl „Pełny obraz”. Nadawca stawia na kontynuacje sprawdzonych projektów, takich jak m.in. „The Voice of Poland”, „Wojenne dziewczyny”, „Rolnik szuka żony” i „Kabaret. Super Show Dwójki”.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY