Skandal w sądzie! Zaginęły kopie materiałów ze śledztwa przeciwko tzw. mafii lekowej

WAŻNE
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Zaginęły płyty DVD z kopiami materiałów ze śledztwa przeciwko tzw. mafii lekowej. Cenne materiały zginęły w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe.
  • Zaginęły płyty DVD z kopiami materiałów ze śledztwa gdańskiej Prokuratury Regionalnej. Zdigitalizowaniem zostało objęte kilkadziesiąt tomów postępowania.
  • RMF FM: Są tam między innymi wyjaśnienia podejrzanych, zeznania świadków, czy opinie biegłych, ale także wszelkie dane osobowe stron tego postępowania.
  • Na razie nie ma efektów poszukiwań tych cennych materiałów.
  • Zobacz także: Władze Łukaszenki likwidują polskie szkoły. Związek Polaków ostrzega

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej prowadzi postępowanie w sprawie zniknięcia zdigitalizowanych akt z wielkiego śledztwa dotyczącego tak zwanej mafii lekowej, poinformował RMF FM. Płyty DVD z kilkudziesięcioma tomami dokumentów gdańskiej prokuratury regionalnej zginęły w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Śledczy WSW Prokuratury Krajowej przejęli śledztwo, które wcześniej prowadziła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Próbują dociec teraz, jak doszło do zniknięcia tych ważnych materiałów.

– Zawiadomienie o zniknięciu nośników z danymi złożył prezes sądu rejonowego. Zaginione materiały w formie cyfrowej trafiły do sądu w związku z koniecznością rozpoznania zażaleń jednego z podejrzanych w aferze lekowej na wydane przez prokuraturę postanowienia. Zdigitalizowano kilkadziesiąt tomów postępowania. Są tam między innymi wyjaśnienia podejrzanych, zeznania świadków, czy opinie biegłych, ale także wszelkie dane osobowe stron tego postępowania

– podaje RMF FM.

Jak na razie  zagubionych materiałów nie znaleziono. Gdańskie śledztwo ws. tzw. mafii lekowej dotyczy grup przestępczych działających na terenie Trójmiasta i Warszawy.

Oprócz tego, to główne postępowanie ma wyjaśnić między innymi okoliczności wywozu za granicę deficytowych leków ratujących życie.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY